Serwis klimatyzacji: Jak dużo kosztuje i także na czym polega lustracja klimatyzacji


Klimatyzacja w czterokołowcach przestała już być luksusowym dodatkiem. Coraz to więcej samochodów ma ten dodatek seryjnie montowany, przez co możemy w skwarne dni rozkoszować się ożywczym podmuchem chłodnego powietrza, tłoczonego przez dysze nawiewowe do środka samochodu. O klimatyzację wypada jednak dbać, by sprawnie działała z przyjściem cieplejszych dni.

zadbaj o komfort jazdy
Author: Thomas Cloer
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie, podczas gdy na dworze robi się coraz to cieplej, należy przypomnieć sobie o klimatyzacji. Niestety często na okres zimowy nieraz zapominamy o używaniu jej, co jest dużym błędem. O tym układzie należy pamiętać przez cały rok, choćby tylko z tegoż powodu, że przeróżne mechanizmy czy całe sprzęty pozostawione na dłuższy czas w spoczynku, po powtórnym uruchomieniu niejednokrotnie zaczynają szwankować. Już niekiedy uruchomienie jej jeden raz na dwa tygodnie wystarczy.

Harmonijna eksploatacja systemu klimatyzacji wymaga, żeby minimum raz w roku poddać ją periodycznemu przeglądowi. Stereotypowego przeglądu klimatyzacji samochodowej w ogóle nie należy robić koniecznie przed letnim sezonem. Zabieg ten jest dozwolone wykonać już wiosną, zanim nadejdą upały.

Ten serwis internetowy, który zawiera informacje na podnoszony wątek, jest nieziemsko genialny, lecz masz możliwość poznać odmienne wiadomości na ten temat, klikając tu.

Samochód należy oddać do specjalistycznego zakładu, jaki oferuje serwis klimatyzacji (skorzystaj z naszych usług). Tam zostanie zlustrowany stan sprężarki, skuteczność chłodzenia układu, przetestowany zostanie też szczególnie poziom wielkości czynnika chłodzącego. Kiedy w warsztacie specjaliści stwierdzą zagrzybienie w układzie, kompetentnie je usuną poprzez dopuszczalne dezynfekcje klimatyzacji - odnośnik do serwisu -. Wszystkie usterki i szczeliny zostaną zreperowane, a w chwili stwierdzenia poważnego zepsucia kompresora, mechanicy go wymienią.W dzisiejszych czasach ważne jest to, iż jeśli o klimatyzacji będziemy pamiętać przez całkowity rok, to serwis klimatyzacji można założyć tuż po ustąpieniu zimy a przed przyjściem upałów. W takim razie zdecydowanie nie będzie kolejek w warsztacie, a przy tym może być dużo taniej. Wartości zabiegów, jakimi są dezynfekcje klimatyzacji są różnorodne. Za pełny przegląd uiścimy jednak za każdym razem ponad 100 zł.

Tags: upały, usterki, mechanizmy, eksploatacja