Serwis klimatyzacji: Jak dużo kosztuje i także na czym polega lustracja klimatyzacji


Klimatyzacja w czterokołowcach przestała już być luksusowym dodatkiem. Coraz to więcej samochodów ma ten dodatek seryjnie montowany, przez co możemy w skwarne dni rozkoszować się ożywczym podmuchem chłodnego powietrza, tłoczonego przez dysze nawiewowe do środka samochodu. O klimatyzację wypada jednak dbać, by sprawnie działała z przyjściem cieplejszych dni.

zadbaj o komfort jazdy
Author: Thomas Cloer
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie, podczas gdy na dworze robi się coraz to cieplej, należy przypomnieć sobie o klimatyzacji. Niestety często na okres zimowy nieraz zapominamy o używaniu jej, co jest dużym błędem. O tym układzie należy pamiętać przez cały rok, choćby tylko z tegoż powodu, że przeróżne mechanizmy czy całe sprzęty pozostawione na dłuższy czas w spoczynku, po powtórnym uruchomieniu niejednokrotnie zaczynają szwankować.

Jeśli nie masz pewności, czy opublikowane na niniejszej stronie wiadomości są wystarczająco rzetelne, to zobacz źródło (http://mastereducator.pl/certyfikat-kompetencji-zawodowych-kurs/), które posłużyło do napisania tego artykułu.

Już niekiedy uruchomienie jej jeden raz na dwa tygodnie wystarczy.

Harmonijna eksploatacja systemu klimatyzacji wymaga, żeby minimum raz w roku poddać ją periodycznemu przeglądowi. Stereotypowego przeglądu klimatyzacji samochodowej w ogóle nie należy robić koniecznie przed letnim sezonem. Zabieg ten jest dozwolone wykonać już wiosną, zanim nadejdą upały. Samochód należy oddać do specjalistycznego zakładu, jaki oferuje serwis klimatyzacji (skorzystaj z naszych usług). Tam zostanie zlustrowany stan sprężarki, skuteczność chłodzenia układu, przetestowany zostanie też szczególnie poziom wielkości czynnika chłodzącego. Kiedy w warsztacie specjaliści stwierdzą zagrzybienie w układzie, kompetentnie je usuną poprzez dopuszczalne dezynfekcje klimatyzacji - odnośnik do serwisu -. Wszystkie usterki i szczeliny zostaną zreperowane, a w chwili stwierdzenia poważnego zepsucia kompresora, mechanicy go wymienią.W dzisiejszych czasach ważne jest to, iż jeśli o klimatyzacji będziemy pamiętać przez całkowity rok, to serwis klimatyzacji można założyć tuż po ustąpieniu zimy a przed przyjściem upałów. W takim razie zdecydowanie nie będzie kolejek w warsztacie, a przy tym może być dużo taniej. Wartości zabiegów, jakimi są dezynfekcje klimatyzacji są różnorodne. Za pełny przegląd uiścimy jednak za każdym razem ponad 100 zł.

Tags: upały, usterki, mechanizmy, eksploatacja