Samochód po wypadku - kupić czy poszukiwać innego?


Zainteresowani kupnem użytkowanego pojazdu marzą o znalezieniu regularnie serwisowanego czterokołowca z pierwszej ręki i z niskim przebiegiem, jakie rzecz jasna nie brało udziału w poważniejszej kolizji czy karambolu.
szkolenia
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com


Odszukanie takiego "egzemplarza" jest realne, ale mało prawdopodobne. Kierowcy nie za każdym razem są w pełni skupieni i popełniają omyłki. Dochodzi również do losowych awarii samochodów. W konsekwencji mamy do czynienia z wypadkami. W ułamku chwili lśniąca karoseria jak też skomplikowana mechanika potrafi zamienić się w masę zgniecionej stali. Jeśli idzie o sprzedaż samochodów uszkodzonych trudni się tym niezwykle dużo przedsiębiorstw - pojazdy uszkodzone sprzedam. Reperacja powypadkowa sama w sobie nie jest czymś szkodliwym – poniektórzy blacharze porównują ją do wizyty u chirurga. Wytwórcy samochodów przewidują możność naprawiania czterokołowców. Fabrykują części karoseryjne, podłużnice jak też rozliczne profile, a autoryzowane warsztaty otrzymują rady dotyczące technologii reperacji. Fortel tkwi w kosztach. Kupno nowych części oraz wspawanie, wklejenie ich w konstrukcję pojazdu jest czasochłonne i trudne, jednakże możliwe.


Im młodszy samochód uległ uszkodzeniu, tym większa możliwość, iż zostanie profesjonalnie zreperowany. W przypadku starszych pojazdów koszta fachowego wyeliminowania defektów zbliża się do wartości samochodu - oferta pojazdów flotowych autoonline, zatem ubezpieczyciele nie widzą sensu w opłacaniu tychże reperacji. Stan wielu samochodów w Polsce jest mizerny. Zaciekawieni kupnem używanego pojazdu mają tego świadomość. Nawet jeżeli nie decydują się na oględziny w zakładzie, na własną rękę starają się odrzucić samochody z poważniejszymi defektami.
Jeśli idzie o sprzedaż samochodów powypadkowych w naszym kraju jest to rozpowszechniony proceder. Często pierwszym etapem oględzin jest przyjrzenie się warstewce lakierniczej na drzwiach, zderzakach oraz błotnikach. Coraz nagminniej w internecie mają miejsce licytacje pojazdów.

Tags: części, blacha, zderzak