Samochód – co zrobić, aby przez lata nam służył?


Samochód ma dziś chyba praktycznie każdy z nas. Nie jest to zwykle nieduży wydatek, nieraz długo oszczędzamy, by móc sobie na niego pozwolić. Z tej przyczyny kiedy nareszcie suma na rachunku zaczyna być dostateczna, jesteśmy niesłychanie szczęśliwi, podskakujemy wręcz z radości. Błyskawicznie zaczynamy rozglądać się za upragnionym modelem auta.

lampa uliczna
Author: Alexandra Zakharova
Source: http://www.flickr.com
Przeglądamy ogłoszenia, aukcje w Internecie, wśród spotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z kartką na szybie. Cieszymy się, że w końcu będziemy mogli o wiele wygodniej oraz szybciej się przemieszczać, zrezygnujemy z komunikacji publicznej. Dobrze jednakże pamiętać, że jeżeli chodzi o auto, wydatki nie skończą się razem z jego kupnem. Zupełnie przeciwnie można powiedzieć, że to dopiero ich początek. Ubezpieczenie, paliwo, przeglądy, naprawy – wszystko to kosztuje i to całkiem sporo. A im samochód (sprawdź informacje na stronie) starszy, tym częściej się psuje. Czasem należy w nim naprawiać właściwie wszystko – silnik, akumulator akumulatory do ciężarówek agm oraz mnóstwo innych części.

Gdy już zakupujemy samochód, dobrze również pomyśleć o garażu. Nie zapominajmy, iż w ten sposób poprawimy jego sprawność, spowodujemy, że będzie on nam o wiele dłużej służył. Jest to zatem wydatek, jaki się zwraca. Jeśli mieszkamy w swoim domu, mamy naokoło niego kawałek działki, garaż nie może stanowić najmniejszego kłopotu. Możemy go tak zwyczajnie wbudować w dom lub postawić obok, starczy parę kawałków blachy. Gorzej jeżeli mieszkamy w mieście, w bloku. Tutaj najczęściej nawet jeśli garaże są nieopodal, to ich ilość jest ograniczona i nie każdy mieszkaniec ma sposobność, aby z takiego „luksusu” skorzystać.Załóżmy jednakże, iż chcemy zakupić garaż i mamy do wyboru kilka. Na co więc zwrócić uwagę? Na pewno na miejsce. Starajmy się, aby nasz garaż był położony w dosyć bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, a także w miejscu obserwowanym przez ochronę lub policję. Co więcej każdemu chyba zależy, aby garaż był położony blisko jego miejsca zamieszkania – po to przecież kupujemy auto, żeby przemieszczać się o wiele szybciej oraz sprawniej. Najlepiej jednakże wybierzmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej oraz zapytajmy, co ma nam ona do zaproponowania. A dopiero później wybierajmy.

Tags: opłaty, wydatek, koszty