Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto podjąć trud ratowania małżeństwa i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa


Szacunki podają, że ponad trzydzieści procent zawartych małżeństw kończy się rozwodem. Niestety od wielu lat w tej materii możemy zauważyć tendencję wzrostową, a ludzie coraz częściej decydują się na ostateczne rozstanie zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których nie ma najmniejszych szans na uratowanie małżeństwa, ale wiele rodzin mogłoby przetrwać kryzys, gdyby małżonkowie podjęli właściwe kroki. Jedną z najlepszych metod pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze kilka lat temu ten rodzaj terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście sposób jej postrzegania uległ wielkiej zmianie.
terapia małżeńska
Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com
Zadaniem terapii małżeńskiej jest przede wszystkim wykrycie problemów, które narastają w związku, niszcząc jego podstawy i wpływając na codzienne życie małżonków (czy terapia (szczegóły tutaj terapia uzależnień warszawa) małżeńska coś daje). Terapia ma również ulepszyć komunikację między kobietą a mężczyzną oraz pokazać im, co mają wspólnego, jak ewoluowała ich relacja i jak pracować nad nią w kolejnych latach, by była dla nich satysfakcjonująca. Co ciekawe terapia małżeńska przeznaczona jest nie tylko dla par, które walczą z trudnościami i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi chcących dbać o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość.


Terapia małżeńska zwykle zamyka się w kilkunastu sesjach. Jej długość zależy od rodzaju problemów, które chcą zwalczyć małżonkowie. Zadaniem terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez krytykowania gestów czy decyzji partnerów. Decydując się na udział w tego typu terapii, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwego gabinetu. Jeśli chcemy, by przeprowadził ją tego wykwalifikowany psycholog A. Ślebioda - (psycholog sopot) Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować - umówiłam się do psychologa w Warszawie.

Tags: terapia, ludzie, pracy, problem, możliwości