Rowery turystyczne nadające się do dłuższych przejazdów


Na turystykę składają się między innymi piesze wędrówki, ale również wycieczki rowerowe. Piesze wędrówki są wyjątkowo popularne i towarzyszą nam szczególnie w górach, po których wielu z nas może chodzić całymi dniami.
Tego rodzaju dłuższe wędrówki wiążą się z potrzebą rozbijania obozów i jedzenia posiłków w warunkach polowych. Taka turystyka z pewnością gwarantuje jej uczestnikom wiele mocnych wrażeń, ale jest przeznaczona tylko dla wyjątkowo sprawnych fizycznie i wytrzymałych turystów.


Na takie dalsze trasy nie należy zabierać dzieci, osób starszych oraz turystów nie radzących sobie z wędrówkami po górach. Tacy turyści mogą jednak wsiadać na rowery turystyczne i jeździć drogami położonymi między górskimi szczytami. Oczywiście poleca się im rowery szosowe bardzo dobrze radzące sobie na mokrym i śliskim asfalcie, jaki pokonuje się z dużą prędkością wśród ostrych zakrętów.


rower
Author: abhijitbossottophotography
Source: http://www.flickr.com
Rowery szosowe, oprócz tego, że są stosowane przez turystów, mogą również służyć sportowcom, rywalizujących ze sobą na zawodach kolarskich. Rzecz jasna są to zwykle rowery typu sportowego, odpowiednio przygotowane, niemniej na mniejszych, bardziej amatorskich zawodach, rowery szosowe jak najbardziej się spotyka i mogą bardzo dobrze się sprawdzać, więcej informacji . Organizacja tego typu wyścigu sportowego może być powiązana z jakimś festynem i promocją zdrowego trybu życia, a wówczas można łatwo połączyć przyjemne z pożytecznym. Warto również pamiętać, że jeżdżenie na rowerze jest jak najbardziej zalecane dla zachowania dobrego zdrowia.


Wiele osób lubi dojeżdżać na rowerach do pracy bądź do szkoły, w miastach wydzielane są również dedykowane ścieżki rowerowe - kliknij tutaj - na których rowerzyści mogą swobodnie rozwijać duże prędkości bez obaw, że będą przeszkadzać przechodniom.


Bardziej wprawieni rowerzyści poruszają się także po ulicach, co jest jak najbardziej dozwolone, tyle, że wymaga dobrej sprawności i szybkiego refleksu, gdyż w przeciwnym wypadku rowerzyści mogą być zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W niektórych rodzinach rowery turystyczne są również wybierane jako upominek dla najmłodszych i osób dorosłych, dzięki temu mogą one rozwijać swoje umiejętności kolarskie.

Tags: woda, sport, rowery, prezent, jazda na rowerze