Rodzaj chip tuningu, jaki nie wpływa na fabryczne właściwości samochodu.


Fani motoryzacji, szczególnie interesujący się tuningiem muszą wiedzieć, że powstał taki typ tuningu, jaki nie oddziałuje na fabryczne właściwości pojazdu. Jest to istotne, gdyż przy odsprzedaży auta można prędko zdemontować taki moduł i przenosić go do następnego pojazdu.

Otóż, chiptuning polega na modyfikacji oryginalnego oprogramowania komputera, jaki steruje silnikiem na program, a który optymalnie jest w stanie wykorzystać konstrukcyjne właściwości silnika, bez jakiegokolwiek przeciążenia go. Zwiększy to moc obrotową. Takie wykorzystanie
tuning aut
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
oprogramowania bardzo dobrze wpływa na eksploatację silnika. Możliwa jest w takiej sytuacji szybka jazda bez potrzeby dużych obrotów. Naturalnie, zagwarantowane jest bezpieczeństwo jazdy. Jeżdżenie autem z w ten sposób zmienionym silnikiem da sporo frajdy. Zagwarantowana jest wyraźniejsza adrenalina. Niedługi czas przyspieszeń zapewni bezpieczeństwo w trakcie wyprzedzeni. Modyfikację silników w tym systemie wykonuje się w tak wyspecjalizowanych zakładach jak S-Performance > chiptuning we Wrocławiu, gdzie wszelkie modyfikacje wybiera się osobiście do danego modelu pojazdu. Instalacja oprogramowania nie zajmuje więcej aniżeli parę godzin, głównie od dwóch do 6.Ścisły proces chiptuningu jest związany z tym, że na początku samochód zostaje zahamowany na oryginalnym oprogramowaniu, a kolejno zgrywa się je do bazy. Wczyta się wtedy kolejną wersję chipa, aczkolwiek na tym samym programie. Po tym testuje się zmodyfikowany samochód na hamowni (kliknij) wrocławskiej, oraz dopasuje oprogramowanie do wykonanych w samochodzie modyfikacji. Po końcowym pomiarze wydrukuje się wyniki. To pokaże, że samochód może być użytkowany. Należałoby pamiętać, że żeby auto mogło zostać poddane chiptuningowi to musi być w stu procentach pozbawione usterek. Odpowiednie moduły wprowadza się w modelach samochodów z najnowszymi silnikami diesla, z elektronicznym wtryskiem paliwa.

Każdy kierowca, który zdecydowany jest na taką modyfikację może być pewien, że zapewnioną będzie mieć dynamiczną jazdę, bez wykorzystania dużych obrotów. Jednocześnie, dzięki uzyskanej elastyczności silnika pewna jest wyraźniejsza niż dotychczasowo oszczędność paliwa. Jeżeli kierowca będzie chciał najpierw mieć pewność, że w jego aucie tego typu tuning się może sprawdzić, to w wyspecjalizowanym warsztacie może najpierw zdecydować się na darmową modyfikację próbną.

Tags: motoryzacja, paliwo, jazda