Rewelacyjny przepis na waniliowe caffe latte - koniecznie spróbuj!


Kochasz kawowe pyszności? Ja napiszę szczerze – przepadam za nimi! Nie potrafię wyobrazić sobie dzionka bez spożycia mocnej, pysznej kawy. Mam kawiarkę i maluteńki ekspres przelewowy. Najczęściej wypijam kawę czarną, bez cukru i mleka. Od czasu do czasu lubię zaszaleć – wtedy robię waniliowe cafe latte – przepis znajdziecie poniżej!


Czarna kawa
Author: Bill So
Source: http://www.flickr.com
Zaskoczę was faktem, że w tym wypadku wykonuję także sos waniliowy! Jak się okazuje nie jest to takie trudne. Przepis na waniliowe latte, który jest najprostszy i jest najsmaczniejszy wyszukałam na blogu, jednym z moich ulubionych zresztą. Polecam gorąco: . Sekret przygotowania takiej kawy tkwi w nauczeniu się odpowiedniego dodawania kolejnych warstw, tak by zrobiły się piękne warstwy.

Czy poszukujesz na stronie cukiernia bielany czegoś wyjątkowo ciekawego? Zachęcamy więc do nowego wpisu. Trzeba jedynie kliknąć w ten link.

Jest to dla mnie bardzo ciężkie i muszę przyznać, że choć zrobiłam już chyba ze 100 razy waniliowe caffe latte, wciąż zdarzają mi się w tej materii wpadki. Ten rodzaj kawy lubię szczególnie jesienią i zimą, rewelacyjnie poprawia mi humor kiedy jest szaro i buro. Parzę wtedy kawusię, wchodzę pod kołdrę i czytam książkę, albo leżakuję na moim fotelu i oglądam TV.


Zrobienie waniliowego cafe latte powinno poprzedzić zaopatrzenie się w odpowiednie filiżanki, szklanki albo kubki, w których je podamy naszym gościom. Ja kupiłam podobnych co najmniej kilka - polecam:. Moje ulubione są kupione w Internecie, zdobi je bardzo grube szkło i są mega wysokie – mają 30 cm! Niedawno weszła moda na kubki przypominające słoiki – zakupiłam sobie dwa i często to w nich wykonuję latte. Zakupiłam także specjalny pojemnik z sitkiem i różnymi nakładkami. W ten sposób mogę udekorować latte np. cynamonem.

Tags: kawa, ekspres przelewowy, Cafe Latte, kawiarka, waniliowe caffe latte