Rehabilitacja w mieszkaniu czy lepiej pod okiem specjalisty? Zalety i minusy obu pomysłów

Posted on 18/09/2017 6:51am

Jeśli uległeś jakiejś kontuzji czy wypadkowi i musisz się rehabilitować, wtedy zdecydowanie powinieneś rozważyć, czy zdecydować się na rehabilitowanie w zaciszu własnego mieszkania czy lepiej wykonywać wszelkie ćwiczenia pod okiem specjalisty.


Dzisiaj przedstawiamy zalety i minusy obu rozwiązań, co oczywiście znacznie pomoże CI podjąć końcową decyzję.


Ćwiczenia pod okiem specjalisty
Jeśli chcesz się dowiedzieć konkretnie, do czego służą poszczególne urządzenia, jak dobrze wykonywać konkretne ćwiczenia i czy w Twoim przypadku pasy neoprenowe (odsyłam do tej strony) będą najlepszym rozwiązaniem czy raczej musisz z nich zrezygnować, z pewnością musisz najpierw umówić się na parę wizyt o fachowego rehabilitanta. Wówczas dowiesz się, jaki będzie dobry dla Ciebie plan postępowania, a jednocześnie unikniesz wszelkiego rodzaju problemów.


Zakupy w hipermarkecie
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com


Ćwiczenia w domu


szkolenie
Author: JeffWicklein
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj na ćwiczenia w domu decydują się osoby, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, a jednocześnie nie przepadają za wielkimi tłumami. W takich przypadkach najpopularniejsze na pewno są rowery treningowe (kliknij strone), które można postawić sobie dla przykładu w salonie przed telewizorem i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym.


Co wybrać?


Ostateczny wybór na pewno należy wyłącznie do Ciebie - najważniejsze jednak, żebyś po prostu ćwiczył, nieważne gdzie.
Więcej na stronie spokey.pl

Najlepiej będzie jeśli na początek wybierzesz się do fachowca, który powie Ci, jak wykorzystywać rowery stacjonarne lub inne maszyny w Twojej rehabilitacji, a następnie będziesz ćwiczyć zgodnie z jego zaleceniami w zaciszu swego domu, raz na jakiś czas tylko kontrolując poczynione przez Ciebie postępy w rehabilitacji.

Tags: rower, salon, rowery, sposób