Rafting Przełomem Bardzkim. Przełom Bardzki - cud Sudetów. Spływy pontonowe - dla kogo ?


Górskie spływy kajakowe nie bez przyczyny robią się coraz to bardziej popularne. Jest to idealne połączenie rekreacji a także sportu. Rafting to obligatoryjny punkt na mapie podróżników szukających wrażeń, z daleka od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting na przełomie bardzkim przez wzgląd na lokalizację jest szczególnie interesujący. Bardo leży na przełomie gór sudeckich. Charakterystyczna topologia wodna sprawia, że pomiędzy marcem a październikiem podczas gdy stan wód w tych okolicach jest większy będzie to dobre miejsce na spływ.


W kajaku
Author: Joshua Mayer
Source: http://www.flickr.com
Spływ Bardo jest ekspedycją pięcioma meandrami, przecinającymi góry Bardzkie, odsłaniając skały wielkie na kilkanaście metrów. Lasy schodzą swoją zielenią do samej rzeki, łąki swymi odcieniami a także zapachem zapierają dech w piersiach. Wszystko to w ciszy zakłóconej jedynie trelem ptaków, poruszeniem drzew jak też pluskiem wody. Spływy kajakowe mogą być wspaniałą formą spędzenia wolnego czasu. Sprawdź sam dowiedz się więcej.

Co ważne, pływać pontonem może praktycznie każdy. Z pewnością warto wcześniej troszeczkę rozruszać mięśnie, szczególnie partie barkowe, jednak w przypadku prostych tras liczy się technika wiosłowania, nie zaś siła. Stąd nawet osoby w wieku emerytalnym wybierają ów wariant odpoczynku, tym bardziej że jest on polecany też przez kardiologów, jako doskonały trening na wzmocnienie serca. Również dzieci bez kłopotu dadzą sobie radę z pływaniem kajakiem, naturalnie pod nadzorem osoby pełnoletniej (chociaż istotne jest, ażeby rodziciele bądź opiekunowie mieli już doświadczenie, żeby na spokojnie instruować swoje latorośle).


Ogromnie ważny zdaje się również odpowiedni wybór trasy. Jednostki nieobeznane, słabe fizycznie jak też rodziny z dziećmi powinny wybierać spływy pontonowe urządzane na nizinnych rzekach, o spokojnym prądzie czy szlaki niewielkich jezior. Zdecydowanie trzeba omijać rzeki prędko płynące, górskie rwące rzeczki, rzeczki z wieloma przeszkodami, w rodzaju powalone drzewa czy też zepsute jazy, a również rzeczki lub jeziora ze śluzami. W tej firmie dowiesz się wszystkiego dodatkowe info. Dobrze jest również pamiętać, że na otwartych akwenach istnieje ewentualność wystąpienia wysokiej fali.

Dobrze przygotowywane spływy pontonowe mogą dać uczestnikom faktycznie pamiętne przeżycia. Gdy ktoś da się skusić na spływ pontonowy, to do tej formy wypoczynku będzie powracać.

Tags: rafting, kajak, spływy kajakowe, Górskie spływy, Bardo, góry Bardzkie, spływy pontonowe