Pyszna przekąska wprost ze krajów skandynawskich – wypieki z cynamonem


Chcesz skosztować czegoś naprawdę niepowtarzalnego? Wobec tego spróbuj wykonać ciacha z cynamonem. To przepyszna przekąska, która jest chętnie wykonywana w Skandynawii. Tam robi się ją bardzo często, a Szwedzi ustanowili nawet specjalny dzień tych pysznych wypieków. W Szwecji są nazywane kanelbullar. W naszym kraju jednak dominuje zwyczajna nazwa cynamonowego bułeczki. Jest cała masa przyczyn, by skosztować tych cudownych słodkości. Oto parę powodów.


ciasteczka cynamonowe
Author: Katrin Morenz
Source: http://www.flickr.com
Pierwszy argument jest taki, że, wypieki takie są wyjątkowo pyszne. Cynamon to wyraźna przyprawa o charakterystycznym smaku, jednakże odpowiednio wykorzystany jest w stanie nadać wyjątkowych właściwości ciastkom. Cynamonowe ciach są doskonałym na to przykładem. Jeśli raz wykonasz taki wypiek, na pewno mnóstwo razy będziesz do niego wracać. Zarówno dlatego, że sama zapragniesz skosztować ich jeszcze raz, jak i dlatego, że Twoi znajomi będą Cię namawiali do zrobienia nowej partii.


Drugi plus jest taki, że, cynamonowe bułeczki świetnie nadają się jako zagryzka na niemal wszystkie okazje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by je postawić na stole podczas imienin.

Przedstawiany artykuł omawia niezwykle zajmujące tematy - jeśli chcesz poznać zbliżony materiał, sprawdź bez wahania to omówienie (4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/whisky-bezalkoholowe/).

Można też dać znajomemu ciastek w ramach smacznego prezentu. Ciastka sprawdzą się też w trakcie standardowego spotkania z przyjaciółmi. Możesz je zrobić również wtedy, kiedy przygotowujesz szkolną imprezę. Z pewnością będą wszystkim smakowały.


ciasteczka cynamonowe
Author: Katrin Morenz
Source: http://www.flickr.com
Do tego, ciastka z cynamonową nutą szczególnie pięknie się prezentują. Jeszcze zanim goście dostąpią zaszczytu ich skosztowania, będą mogli nacieszyć oczy ich wspaniałym wyglądem. Cynamon dodaje cudownej, złocistej barwy. Na koniec trzeba także dodać, że ciastka są proste do wykonania. Jesteś w stanie zrobić je nawet dziś, wykorzystując składniki, które znajdziesz w każdym sklepie spożywczym, a może nawet masz już je w domu.

Tags: przekąska, cynamonowe bułeczki, cynamon