Przykładowe zastosowanie mniej typowych typów folii przemyśle motoryzacyjnym i reklamie.


Większości z nas folia kojarzyła się będzie z niedużą kuchenną rolką lub workiem na śmieci. I faktycznie będą są najczęściej spotykane odmiany folii, ale w praktyce jest ich dużo więcej. O pewnych ich rodzajach zwykła osoba nawet zapewne nie miała okazji słyszeć, mają bowiem bardzo specjalistyczne, wąskie zastosowanie. Będzie się przykładów zaliczać do nich folia magnetyczna, mająca postać arkusza o odpowiednich wymiarach, który ma właściwości magnetyczne.


auto po tuningu
Source: foter.com
Dzięki nim folia taka będzie się przyklejać do wszystkich metalowych, gładkich powierzchni, lecz to przyklejenie w przeciwieństwie do folii klejonych nie będzie byt trwałe. Dużą zaletą folii magnetycznych takich jak ta: jest to, że w razie potrzeby można je po prostu ściągnąć.

Szalenie nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć nasz artykuł. Jeżeli czujesz ochotę na inne, to naciśnij hiperłącze i przejdź do następnej witryny.

Do ściągnięcia nie potrzeba dużo siły, jednak folie te trzymają się na tyle mocno, że można je na przykład wykorzystywać do oklejania samochodów. Z tego typu folii coraz chętniej korzysta rynek reklamowy, łatwo się bowiem malują i można wycinać z nich najróżniejsze kształty. W niektórych środowiskach dużą popularnością się także cieszy folia carbon -
. Bardzo często korzystają z niej miłośnicy tuningu samochodów, gdyż doskonale naśladuje jeden z droższych ekskluzywnych materiałów wykończeniowych, to znaczy włókno węglowe.

Czy chcesz uzyskać nowe informacje na omawiany wątek? Jeżeli tak, to sprawdź, jakiego typu komunikaty ma rekomendowana strona (https://interauto.com.pl/samochody-ciezarowe-czesci/), z pewnością też Cię zaintrygują.

folia aluminiowa


Prawdziwe włókno jest bardzo drogie i zwykłego kierowcę nie stać raczej na taki wydatek, jednak od kilku lat można zakupić doskonałe imitacje tego materiału. Co interesujące, folia w dobrym gatunku wygląda zupełnie jak prawdziwe włókno, z przestrzenną strukturą i należytym załamywaniem promieni świetlnych. Folie te głównie używane będą do ozdabiania rozmaitych samochodowych części, dzięki czemu nabierają one ciekawego wyglądu i świetnie się prezentują. Folie typu carbon cechują się jednak całkiem sporą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, więc w pracach tuningowych doskonale będą się sprawdzać - Poza tym występują w kilkunastu odcieniach, więc można je będzie bez żadnego problemu dopasować do każdego samochodu.

Tags: samochód, Folia magnetyczna, tuning samochodowy