Przygotuj swój samochód nim zima cię doścignie


Co roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nagłe nadejście zimy. Pierwsze opady śniegu są niezwykle kłopotliwe dla każdego właściciela samochodu. Większość właścicieli aut do ostatniej chwili korzysta z opon letnich, ewentualne kłopoty tłumacząc później niewłaściwym przygotowaniem drogi przez ekipy za to odpowiadające.
Niejednokrotnie tego rodzaju bagatelizowanie sprawy skutkuje stłuczką lub poważniejszym zdarzeniem. W sytuacji, gdy zdarzenie było spowodowane niedbalstwem kierowcy, ubezpieczyciel może odmówić przyznania pieniężnego zadośćuczynienia. Jak mówią zmotoryzowani, głównym powodem nieprzygotowania auta na zimę jest duża cena takiej usługi, często jednak jest to też zwykłe niedbalstwo (aktualne opracowanie).Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu
Author: mrhayata
Source: http://www.flickr.com
Zestaw opon na zimę bywa dużym wydatkiem, szczególnie gdy planuje się zakup nowego kompletu markowych opon - link źródłowy. Może się to wiązać z kosztem w granicach tysiąca złotych. Na rynku istnieje dużo alternatyw – można między innymi nabyć ogumienie używane, bądź bieżnikowane. Opony opony zimowe często widuje się w sklepach internetowych, na portalach aukcyjnych i witrynach z ogłoszeniami. Pozwala to na wygodne porównanie cen i wybranie najbardziej korzystnej oferty. W samochodzie dobrze jest mieć poza tym przygotowany zestaw łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na koła nie są alternatywą dla kompletu opon zimowych, mogą jednak zapobiec stłuczce podczas pierwszych przymrozków.

Inne akcesoria na zimę

Skrobaczka do szyb należy do podstawowego wyposażenia każdego pojazdu. Skrobanie wszystkich szyb jest jednak czasochłonne, często więc korzysta się więc ze specjalnych środków chemicznych, które odmrażają szyby. Przed okresem zimowym warto kupić środek odmrażający do zamków i nosić go przy sobie (zostawienie go w schowku jest złym pomysłem). Kierowcy mający auta z napędem diesla powinni również pamiętać o posiadaniu specjalnego środka zapobiegającemu stężeniu paliwa w niskich temperaturach. Koszty tych produktów dobrze jest sprawdzić w sieci, akcesoria te mogą kosztować mniej, podobnie jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na drobne zakupy, w szczególności większej ilości produktów, kiedy to można sporo zaoszczędzić na wysyłce.

Tags: zima, szyby, akcesoria, ogumienie, kierowca, opony, zakup, komplet, koszt, zestaw, cena

Author: k.s.