Przydarzył ci się bolesny wypadek i nie jesteś w stanie wrócić do formy? Idź do ortopedy, może przyszła pora na rehabilitację?


Człowiek nie potrafi odpowiednio funkcjonować bez optymalnej funkcjonalności ruchowej, wprowadza to w jego codzienność poważne ograniczenia, staje się podłożem dyskomfortu oraz komplikacji na licznych płaszczyznach. Często spotykaną przyczyną dolegliwości narządu ruchu staje się wypadek lub odmienny uraz, zazwyczaj zupełnie błahy, a jednak wywierający ogromny wpływ na samopoczucie i szansę poruszania się. W przypadku podobnych komplikacji warto postarać się o najlepszą pomoc.
Tutaj pomocny będzie ortopeda!

W momencie, kiedy zauważa się u siebie jakieś dolegliwości związane z działaniem narządu ruchu, należy odwiedzić dobrego ortopedę. Nie musi być to następstwo wypadku czy kontuzji sportowej, chociaż w licznych przypadkach tak właśnie jest. Ortopeda opiekuje się wszelkimi nieprawidłowościami w obrębie narządu ruchu, również chorobami i dolegliwościami. W sytuacji, jeśli nie będzie w stanie określić, co stało się przyczyną kłopotów, skieruje na bardziej specjalistyczne badania, chociażby z zastosowaniem RTG lub USG. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, może skierować także na rehabilitację.
Ćwiczenia rehabilitacyjne
Author: bwanderd
Source: http://www.flickr.com


Rehabilitacja powinna postawić cię na nogi

Rehabilitacja to zabieg leczniczy, którego zadaniem jest przywracać chorego do stanu możliwej kondycji. Posiada ona bardzo różne postaci i bywa ściśle dostosowywana do rodzaju choroby lub urazu. W pewnych wypadkach polecane są zajęcia w wodzie, fizjoterapia, masaże, lecz z równie świetnym efektem wykorzystuje się również specjalne naświetlania, jak również inne formy terapii. Wszelkie działania przeprowadzane w ramach rehabilitacji powinny przebiegać pod nadzorem wykwalifikowanego personelu. Lepiej nie podejmować też żadnych działań bez konsultacji ze specjalistą, ponieważ można sobie poważnie zaszkodzić.Więcej - emg kraków

W niektórych przypadkach przydaje się lekarz sportowyJeżeli borykamy się z urazem wynikłym z zajęć sportowych lub najzwyczajniej zawodowo trenujemy i chcemy mieć pewność, że powrócimy do najlepszej formy, przydatna będzie konsultacja z lekarzem sportowym. Specjalista, którego domeną jest opieka nad sportowcami, bez wątpienia potrafi tak pokierować rehabilitacją, aby niosła ona optymalne efekty i pozwoliła powrócić do pełnej kondycji.

Zobacz również: https://www.rehabilitacje.org/

Tags: dolegliwości, masaże, opieka