Przyczyny zaburzeń odżywiania u kobiet i ich niebezpieczne rezultaty


Na dzień dzisiejszy panuje tendencja do dążenia do posiadania szczupłej sylwetki. Figura taka jest bowiem promowana jako najlepsza i pożądana. Z tej przyczyny faktem jest drastyczne odchudzanie się u dużej liczby pań. Oczywiście przy groźniejszej postaci otyłości dieta jest nawet konieczna. Dużo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu człowieka.
Odchudzanie
U ludzi otyłych jest bowiem dużo wyższe ryzyko wystąpienia niektórych chorób, a także na przykład zawału serca. Głównym skutkiem jest oczywiście niska odporność i kondycja organizmu. Z drugiej strony jednak drastyczne dążenie do wymarzonej szczupłej, a niejednokrotnie wręcz chudej figury może zmienić się w groźne schorzenia na tle psychicznym, do których należą anoreksja i bulimia.Anoreksja
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Zaburzeniem, jakim jest anoreksja, na dzień dzisiejszy niezwykle często straszone są odchudzające się kobiety. Rzecz jasna nie każdej z nich ta przypadłość zagraża, jednak niepokojąca jest aktualna skala jej występowania. Na początku wystepuje typowe odchudzanie, porady (do sprawdzenia na na ten temat czerpie się z sieci lub (ortodonta wałbrzych) od przyjaciół. Na kolejnym etapie jednak kobieta nie ma już umiaru w zrzucaniu wagi. Przestaje jeść i zaczyna wykonywać zbyt forsowne ćwiczenia fizyczne. Choroba ta prowadzi do wyniszczenia organizmu, a w niektórych przypadkach również do śmierci. Dlatego tak istotne jest szybkie zauważenie i nazwanie problemu, przykładowo przez bliskie osoby kobiety.

Bulimia
Innym, niemal tak częstym zaburzeniem jak anoreksja jest bulimia. Bulimia również zazwyczaj pojawia się u kobiet. W takich sytuacjach jednak diety dla kobiet (polecane źródło) nie są znakiem rozpoznawczym. Bulimiczki miewają napady wielkiego apetytu, który jest w większości przypadków wywołany stresem. W wyniku tego zjadają wszystko, co mają w zasięgu ręki. Kolejnym etapem jest poczucie winy. Powodowana poczuciem winy kobieta próbuje za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. Dlatego zażywa środki na przeczyszczenie i powoduje wymioty. Bulimia także jest bardzo groźna dla zdrowia i ma następstwa w formie wyniszczenia i szybszego starzenia się. Tak samo jak anoreksja może doprowadzić do śmierci.

Tags: odchudzanie, figura, dieta, kobieta, otyłość, ćwiczenia, choroba, zaburzenia