Jak zacząć biegać?


Na wiosnę, w człowieku budzi się naturalna potrzeba ruchu, jaka świetnie łączy się z noworocznymi postanowieniami. "W tym roku schudnę", "zacznę biegać", "rzucę fajki", "przebiegnę maraton" - rozbrzmiewa znajomo? Co innego rzec, a co innego słowa zamienić w czyny. Im bliżej wiosny, tym częściej jestem zasypywany pytaniem - "w jaki sposób zacząć biegać?" A wydawałoby się, iż bieganie to najprostsza odmiana ruchu.

Adidas ZX Flux
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com
Bieganie to najogromniejszy altruista naszych czasów. Niewiele wymaga, a tak dużo daje od siebie. Co na przykład? O tym niżej. Bieganie: przynosi pożądane efekty szybciej niż pozostałe formy aktywności , nie wymaga od ciebie wcześniejszego treningu ani kosztownego sprzętu, to aktywność, którą możemy uprawiać dosłownie wszędzie, pozwala na wsłuchanie się we własne myśli, obniża tętno, to najbardziej skuteczna pigułka przeciwdepresyjna, modeluje sylwetkę, zwiększa wydolność całego organizmu, spala tłuszcz, daje mnóstwo energii, przynosi poczucie, że możesz wszystko.

W jaki sposób zacząć bieganie? Niezbędne będą trzy rzeczy: buty do biegania (np. Adidas ZX Flux), miejsce do biegania a także przede wszystkim ochoto. Reszta jest bezcelowa! Naturalnie możesz stracić kilkaset złotych w specjalistycznym markecie dla biegaczy, zaopatrując się w atrakcyjny dresik, buty Air Jordan Retro z najświeższej kolekcji itd. Tylko po co? Wpierw złap bakcyla, następnie stopniowo zaopatruj się w profesjonalne wdzianko. Kupując specjalistyczny rynsztunek już na samym początku przygody z joggingiem, nie będziesz lepszym biegaczem.maraton
Author: Peter Mooney
Source: http://www.flickr.com
Najogromniejszy błąd to za prędko jak też za dużo.

Pozostawiam tu mój link (https://www.numoco.com/blog/design-i-ux-sklepu-internetowego/) do nowej witryny. Sądzę, że zechcesz przeczytać inne posty, jeśli zainteresowały Cię te zamieszczone na tej stronie.

Każdy z nas rozpoczynając biegać, startuje z innego poziomu wyjściowego. To znaczy dla jednego przebiegnięcie 15 minut bez przystanku nie będzie stanowiło większego problemu, z kolei znajdą się osoby, którym po kilkuset metrach truchtu zabraknie tchu. Na początek przeplataj bieg z marszem, z wolna minimalizując czas marszu przy równoczesnym zwiększaniu czasu biegu w butach Air Jordan Retro. Więcej nie znaczy lepiej. Z wolna zwiększaj pokonywane odległości.

Priorytetem będzie ustalenie celu, najlepiej już na początku. Może to być poprawa nastroju, schudnięcie czy poprawa tężyzny. Nieistotne. Wiedzieć dokąd się biegnie, to znaczy mieć pojęcie jak stawiać sobie cele.

Tags: obuwie, jogging, buty, treningi, trening, bieganie, marsz