Protezy ruchome: z jakiego powodu spadają i czy wskazane jest je przyklejać?


Ruchome protezy dzielimy na protezy częściowe i całkowite. Protezy pełne stosowane są w przypadku, jeśli w jamie ustnej nie ma żadnych zębów własnych pacjenta ani implantów, zaś częściowe, kiedy implanty są obecne.


Z jakiej przyczyny protezy spadają? Każdy z tych rodzai protez wykorzystuje troszeczkę inne mechanizmy umożliwiające im utrzymać się w jamie ustnej.
Doktorzy
Author: Ed Uthman
Source: http://www.flickr.com


Najlepsze utrzymanie posiadają protezy nieosiadające, bowiem całe obciążenia przenoszone są na ząbki. Aby to osiągnąć, w protezie, w wielkiej części składającej się z metalu, stosowane są klamry i podparcia - (informacje o protetyku z Warszawskiej Woli). Podparcia przeciwdziałają siłom wciskającym, co oznacza, iż w toku gryzienia pokarmu proteza nie jest dociskana zbyt mocno do dziąsła.

Jeśli opisywany wątek Cię interesuje oraz poszukujesz więcej danych, to po przejściu do serwisu www (https://medimix.pl/sterylizacja-medyczna) odnajdziesz ich mnóstwo - będą one podobne tematycznie, ale równie ciekawe.

Gorsze utrzymanie na podłożu zapewniają częściowe osiadające protezy akrylowe. Jednakowo jak protezy nieosiadające zaopatrzone są one w klamry, ale nie posiadają podparć. Oprócz tego konstrukcja klamer jest całkowicie inna. W protezach szkieletowych klamry są kształtowane z wosku na modelu zębów Pacjenta, a w następnej kolejności formowane w celu zapewnienia doskonałego dopasowania. Ostatni rodzaj protez to protezy pełne osiadające. Mechanizm utrzymania owych protez jest bardziej skomplikowany. Ze względu na brak zębów nie można w tychże protezach zastosować klamer, stąd z założenia ich umocowanie jest słabsze, bowiem nie jest wykorzystywana siła tarcia.


Za utrzymanie głównie odpowiedzialne jest przyssanie protezy.

Głęboko zainteresowała Cię analizowana w tym artykule kwestia? W takim razie śmiało kliknij tutaj, ponieważ więcej odnajdziesz w linku (http://rehabilitacja-bemowo.pl/terapia-masaz/).

Takową protezę można przyrównać do zabawki, jaka ma przyssawkę oraz jaką przylepia się do lustra.Przyssawkę trzeba wpierw zwilżyć, zaś następnie mocno przycisnąć do wybranej nawierzchni. Jednakowo jest w przypadku utrzymania protez pełnych. Im większa proteza, tym silniej trzyma się dziąseł. Jeżeli poszukujesz protetyka, wpisz w wyszukiwarkę protetyk Warszawa Wola - (wola.centrumdemed.pl).

Tags: model, Pacjent, olej