Propozycje urlopowe - sprawdź więcej


Macie już zaplanowany urlop? A być może uwielbiacie planować na ostatnią chwilę? Przygotowałam dzisiaj dla Was 2 pomysły na wymarzone wakacje. Pierwszym jest Lwów, w którym pamiątki przeszłości są na każdym nieomalże rogu.


Początki grodu sięgają XIII wieku. To urzekające miejsce, gdzie na każdym kroku spotyka się pamiątki przeszłości pozostawione przez mieszkańców. Przez wieki żyli tutaj, obok siebie Żydzi, Niemcy, Polacy, Ukraińcy a także Ormianie. To właśnie tej mieszańce narodowości, miasto zawdzięcza niepowtarzalną atmosferę, mnogość i rozmaitość zabytków. Kupując bilety lotnicze Warszawa Lwów nieodzownie powinieneś zobaczyć najważniejszy punkt miasta którym jest Rynek otoczony ładnymi kamieniczkami, z jakich każda zasługuje na uwagę. Znajdziemy tam kamieniczkę Królewską, przynależącą dawniej do rodziców Jana III Sobieskiego, który przekształcił ją w pałacową rezydencję ( więcej). Z bastei XIX wiecznego ratusza możemy podziwiać panoramę Lwowa. Najogromniejszymi zabytkami sakralnym Lwowa są XIV-wieczna katedra ormiańska. Warto przespacerować się po Prospekcie Swobody, deptaku reprezentatywnym, który znajduje się w miejscu gdzie drzewiej znajdowały się miejskie mury. Początek wałów wyznacza pomnik Mickiewicza, a koniec zapierający dech gmach Opery.

Chiny
Author: Richard Barton
Source: http://www.flickr.com
Na założonym w 1786 roku Cmentarzu Łyczakowskim spoczywa wielu wybitnych Polaków, m.in. Maria Konopnicka, Benedykt Dybowski. Szczególne wzruszenie budzi nekropolia Orląt Lwowskich, gdzie pochowano ok. 3 tyś. Żołnierzy, w tym wielu żaków jak też gimnazjalistów, poległych w czasie polsko-ukraińskich walk o miasto w listopadzie 1918 roku.

Moją kolejna propozycja na wakacyjny wyjazd jest taka - kupcie bilety lotnicze Warszawa Pekin. Jeśli decydujecie się na przyjazd do stolicy Chin, weźcie pod uwagę, iż to miasto jest ładne a także niesłychanie interesujące, to fakt, jednakże ma jedną poważną wadę – koszmarne problemy ze smogiem. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zwiedzić w stolicy Chin, koniecznie poświęć jeden dzień na zobaczenie w najwyższym stopniu znanych chińskich antyków oraz miejsc. Jeśli nie starczy Ci czasu na spacer po Wielkim Murze Chińskim, to na pewno zdążysz wybrać się do centrum stolicy na największy i jeden z najpopularniejszych placów świata – Plac Niebiańskiego Spokoju.
Chiny
Source: pixabay.com
Mieści się tam także Chińskie Muzeum Narodowe, Wielka Hala Ludowa a także Mauzoleum Mao Zedonga.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (http://www.motoargo.pl/pol_m_Oswietlenie-motocyklowe_Kierunkowskazy-do-motocykli-i-skuterow_Kierunkowskazy-led-343.html) innego serwisu? To właśnie tam znajdziesz dokładniejsze informacje w odniesieniu do opisywanej tu kwestii.

Niedaleko usytuowany jest, wpisany na listę UNESCO, najogromniejszy zespół pałacowy świata, a więc Zakazane Miasto (przejdź do serwisu). To w najwyższym stopniu rozpoznawalna atrakcja turystyczna stolicy Chin, niegdyś zamknięta dla wszystkich oprócz cesarskiej rodziny, najwyższych urzędników oraz eunuchów, obecnie stoi otworem dla wszelkich zwiedzających.


Jeżeli nie intrygują Cię znane zabytki stolicy Chin, możesz spędzić dzień na spacerach po hutongach, czyli zwartych, wąskich uliczkach z parterowymi domkami. Kupisz tam drobne pamiątki oraz spróbujesz miejscowych potraw.

Tags: bilety lotnicze, atrakcja turystyczna, mury miejskie