Pragniesz odszukać najlepszy podarunek? Odwiedź księgarnię!


Czytelnictwo w naszym kraju ma się strasznie źle, obywatele wcale nie czytają literatury. W 2014 roku większość rodaków przeczytało mniej niż jedną książkę, co drudzy w ogóle nic nie czytali od lat. Pomimo tego księgarnie mają się świetnie, odwiedzane przez tych znajdujących się w mniejszości, ale jednak licznych, zagorzałych czytelników.


Jeśli poszukujesz ciekawego prezentu na urodziny dla bliskiej osoby, na pewno znajdziesz tam coś interesującego, dla każdej grupy wiekowej.

książki
Author: Matthew
Source: http://www.flickr.com
Bracia Karamazow, finalna proza Fiodora Dostojewskiego, jest perełką gatunku. Pomimo przerażających gabarytów, lekturę czyta się jednym tchem, odkrywając historię rosyjskiej familii końca dziewiętnastego stulecia. Jeżeli chcemy obdarować osobę, która uwielbia w literaturę piękną, Bracia Karamazow będą bardzo trafionym wyborem- na stronie.

Z drugiej strony Mroczna Wieża, wielotomowa saga pióra utalentowanego Stephena Kinga, spodoba się mocniej fanom fantastyki, tak samo jak Ogień i Woda 1 (-sza część). Są to pozycje, które na zawsze weszły do kanonu powieści tego rodzaju, posiadając miliony zwolenników na całym świecie. Nawet jeżeli twoim jubilatem ma być smyk, który jeszcze nie czyta, w księgarni odszukasz wszelkie, ciekawe kolorowanki samochody, lalki, bohaterowie bajek - to tylko kilka przykładów. Nawet pozycje dla starszych pasjonatów kolorowania są tam sprzedawane.

Lecz należy mieć na uwadze, żeby nie nabyć książki, którą nasz jubilat już posiada. Saga Mroczna Wieża składa się z wielu części, dlatego warto uprzednio się zorientować na półce naszego obdarowywanego. Podobnie jest z cyklem Victorii Scott - jeśli nie widzimy jej na regale, trzeba kupić książkę Ogień i Woda 1 -szy tom. Jeżeli chodzi o dedykację, jest jak najbardziej zalecana, lecz nie w samej książce.


stoisko z książkami
Author: winniepix
Source: http://www.flickr.com
Najlepiej napisać kilka zdań na osobnej kartce, aby nie zrujnować na stałe naszego podarunku. Jeżeli mamy w planach obdarować dziecko,0 kupując kolorowanki samochody czy lalki, warto zakupić kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był pełniejszy. Pamiętajmy także, aby poprawnie zapakować podarunek - możemy uczynić to na miejscu, w księgarni. Miłe ekspedientki zrobią to za nas- ogień i woda część 1 ceneo.pl.

Księgarnia jest wspaniałym punktem na odnajdywanie upominków. Znajdziemy tam nie tylko książki - te z grupy prozy klasycznej jak i fantastycznej - ale także upominki dla dzieci. Dodatkowo robiąc sprawunki, zawsze można odszukać jakąś interesującą pozycję dla nas.

Tags: książka, lektura, księgarnie, Czytelnictwo