Praca czyni mistrza - nauka jazdy konnej w klubie jeździeckim


Sport konny łączy ze sobą ruch, kontakt z naturą i kontakt ze zwierzętami. Jeździectwo to niezwykła rekreacja, potrzebuje bowiem więzi z charakterystycznym kompanem. Dużo osób u koni zauważa różnice w budowie, w umaszczeniu, w długości grzywy i w innych tego typu wyróżnikach tych zwierząt. Notabene, wielu jeźdźców, mimo częstego przebywania z nimi, potrafi kategoryzować je wyłącznie jako łagodne albo kopiące czy narowiste. A rzeczywistość jest bardziej złożona. Koń to żywe i rozumne stworzenie, które odczuwa i myśli. Podobnie jak ludzie ma najróżniejszy temperament i przeróżną naturę.
Koń
Author: Jack_IOM
Source: http://www.flickr.com
Dlatego, aby kłusować na koniu, ważne jest skierowanie uwagi nie tylko na siebie ale również stworzenie właściwej jedności i odpowiedniego zbliżenia z koniem. Aby poprawnie kłusować na koniu, należy starać się to robić w harmonii z koniem. Ale by to zrobić należy go zrozumieć, bo wyłącznie wtedy taką zgodność jest się w stanie uzyskać. Jeździectwo ma długie tradycje. Niegdyś, zajęte było jedynie dla wyższych sfer.Współcześnie sportowe obozy jeździeckie przeżywają rozkwit i są coraz popularniejsze. Jeździectwo staje się formą spędzania wolnego czasu i niewątpliwie, jest doskonałym Jeździectwo (opinie na nasz temat) aktywne spędzenie urlopu. Wielu ludziom wydaje się, że jazda konno to nic trudnego, wystarczy przyswoić technikę jazdy i
jeździectwo
Source: morguefile.com
podobnie jak na rowerze, czerpać radość z jazdy konnej.


Wszakże koń to nie rower. Po pierwsze trzeba posiąść umiejętności teoretyczne na temat dosiadu jeźdźca, zatrzymania konia i dostosowania strzemion. Sama teoria jednak na nic się nie zda . Trzeba postawić pierwsze kroki w stajni i wykonać pilnie ćwiczenia praktyczne. Po zaliczeniu pierwszych lekcji z teorii, czas na kolejną lekcję - jak ruszyć konia, co zrobić by koń - https://www.equiversum.pl/pl/c/Kaski-i-okulary/29 - stanął, co zrobić by koń skręcił w lewo lub w prawo. Kontaktu, dobrych relacji z koniem i zapoznania się z zasadami jazdy konno, nauczymy się w dobrej stadninie. Należy jednak pamiętać, że nie ma idealnych stajni , zależy co kto lubi.

Tags: zwierzęta, koń, jeździectwo