Pożytki płynące z kontaktu z rumakami


Kluczową wartością jeździectwa jest możność obcowania z pięknymi i eleganckimi zwierzętami, jakimi bez zaprzeczania są konie. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest bezspornym zjawiskiem.


Pożytków płynących z kontaktu z rumakami jest dużo.


rower - odbitka
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


kadr - buty
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


Prócz oddziaływania na sferę fizyczną człowieka, stymulacja bez mała wszelkich mięśnie sylwetki, formowanie prostej postawy, poprawa wydolności serca i całkowitej kondycji, a również obniżanie ciśnienia i napięć połączonych napięciem, jazda konna hipoterapia oddziałuje także na sferę psychiczną. Wzmaga pewność siebie, kształtuje odpowiedzialność, poprawia zdolności współdziałania w grupie i obowiązkowość.
Jazda konna nauka na początku może wydawać się kłopotliwa. Jednakże jeśli nauczymy się głównych reguł jazdy konnej, bardzo prędko będziemy czuć wielką przyjemność z przestawania z tym zwierzakiem. Nabędziemy zdolność budzenia zaufania u konia. Jazda w terenie, pokonywanie zwykłych kłopotów, cwał po ścierniskach to jedynie niektóre z doznań, jakich możemy doznać. Jeżeli mamy swojego konia, lub ujeżdżamy zawsze tego samego konia, po jakimś czasie wyczujemy harmonię rodzącą się między wierzchowcem a jeźdźcem.


Hipoterapia, czyli forma rehabilitacji psychoruchowej, do której używa się konie, jest używana przy leczeniu między innymi mózgowego porażenia dziecięcego, schorzeń mięśni, defektów postawy, opóźnień psychoruchowych, bądź cukrzycy.


Przebywanie z wierzchowcami posiada również pozytywny wpływ na psychikę człowieka. Jazda konna jazda konna warszawa to nie tylko sama radość i satysfakcja płynąca z korzystnej kooperacji, przy okazji zabawa ze zwierzęciem.

Tags: ruch, dzieci, stawy, mięśnie, budowa