Powinno się pamiętać o zmianie chłodziwa w naszych maszynach!


O tym jak istotną funkcję spełnia chłodziwo wie każdy właściciel lodówek, chłodziarek czy urządzeń napędzanych silnikiem spalinowym. Wszystkie maszyny generujące ciepło wymagają odpowiedniego chłodzenia. Zapotrzebowanie to nie jest domeną letnich i gorących dni ale również warto o nim pamiętać w mroźne zimy. Zbyt gorący silnik za szybko przestanie odpowiednio pracować.


chłodziwo
Author: Solarbotics
Source: http://www.flickr.com
Sytuacja prezentuje się dokładnie tak samo w przypadku wspomnianych wcześniej chłodziarek czy lodówek. Ciepło (sprawdź kotły parowe) wytwarzane przez maszyny musi mieć poprawnie działające ujście. Inaczej maszyna szybko przestanie działać a zreperowanie będą bardzo drogie. Zastosowanie chłodziwa to jednak coś więcej niż tylko wspomniane wyżej przedmioty. Bez niego obróbka stali nie będzie miała racji bytu, tak samo jak, np.

Zajrzyj do tego portalu i kontynuuj poszukiwania (http://s-performance.pl/) atrakcyjnych artykułów. Mamy ich tam dużo i wszystkie stworzyliśmy z myślą o Was.

obróbka wiertarska.

Na co musimy zwrócić szczególną uwagę? Musimy mieć na względzie to, że chłodziwo zdarza się być obiektem atakowania bakterii, w związku z czym jest narażone na wszelkie infekcje. W przypadku zainfekowanej jednostki należy pozbyć się wadliwej emulsji i zastąpić ją nową. Zanim tak się stanie i wymienimy chłodziwo powinniśmy jednak pamiętać o sumiennej dezynfekcji całego układu aby nasza praca w trakcie wymiany chłodziwa nie poszła na marne - więcej… o firmie Bomar.


maszyna
Author: James Mcdermott
Source: http://www.flickr.com
Maszyny z zainfekowanym chłodzeniem utrudniają oddychanie pracownikom, co znacząco ma wpływ na jakość wykonywanej przez nich pracy oraz ich stan zdrowia. Perfekcyjnym sposobem jest regularne sprawdzanie stężenia oraz pH a także badanie poziomu zainfekowania chłodziwa Najprostszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zwykłego badania na obecność bakterii oraz utrzymywanie pH na poziomie większym niż 8,5 dzięki czemu zahamujemy wzrost mikroorganizmów i swobodnie będziemy mogli kontrolować ich rozwój.

W kierunku zdrowia i wydajności sprzętu. W związku z powyższym musimy mieć na uwadze jak priorytetową kwestię pełni chłodziwo i jego odpowiedni stan. Nie możemy narażać swojej firmy na straty wynikłe ze źle działającej maszyny. Ani tym bardziej nie możemy narażać zdrowia naszych pracowników. Sytuacja wygląda podobnie w domowym użyciu, tylko oczywiście na mniejszą skalę - -> sprawdź - płyny do chłodnic. Musimy pamiętać, że systematyczna konserwacja sprzętu zmniejsza ryzyko awarii i tym samym usuwa kolejne koszty.

Tags: lodówka, dezynfekcja, chłodziwo