Podstawowe informacje na temat aut Nissana, opis bardzo popularnego modelu Qashqai.


Samochody z Japonii od wielu lat się cieszą zasłużonym uznaniem. Są cenione przez kierowców przede wszystkim za dużą niezawodność, który ranking by nie obejrzał, to właśnie samochodu z Japonii zajmują czołowe lokaty. Niewątpliwie do tej rodziny producentów jest również zaliczany Nissan, marka może mniej popularna na naszym rynku, lecz produkująca niezawodne, bardzo chwalone przez posiadaczy samochody}.

Nissan
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Po dziś dzień na naszych ulicach spotkać można pojazdy sprzed kilkunastu lat, w jakich posiadacze wymieniają jedynie olej kluber isoflex nbu 15 i klocki hamulcowe. Nissan doskonale daje sobie radę również w segmencie terenówek, wersja Navaro od dawna jest jednym z najpopularniejszych pojazdów tej rodziny. Jedną bolączką, na jaką mogli narzekać właściciele, były problemy z korozją, lecz właściwe zakonserwowanie lakieru i podwozia mogły zupełnie ją wykluczyć. Części do nissana są powszechnie dostępne, zarówno jeżeli chodzi o używane, jak również zamienniki, i są one stosunkowo tanie, więc użytkowanie starszych modeli jest dość ekonomiczne.

Parę lat temu Nissan został połączony z francuską firmą produkującą samochody Renault. Od tego czasu w jego ofercie zaszły bardzo duże zmiany, bo firma zdecydowała się skupić jedynie na dwóch obszarach, czyli terenówkach i niedużych, miejskich SUVach. Jednym z podstawowych hitów Nissana w ostatnich latach jest model Qashqai, który na pierwszy rzut oka wygląda jak mała, miejska terenówka.

Nissan tym modelem znalazł doskonałą niszę, a miarą jego sukcesu jest ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. Auto (narzędzia samochodowe) po raz pierwszy zostało zaprezentowane w połowie roku 2006 i kilkanaście później zaczęło się pojawiać w salonach. Od samego początku swoim nadwoziem i właściwościami jezdnymi zyskało uznanie kierowców, a w roku 2013 doczekało się drugiej, zupełnie odmienionej wersji.

Pojazd, pomimo że z wymiarów nie urósł specjalnie, oferuje dużo więcej przestrzeni, niż poprzednia wersja. Doskonale w obu wersjach przedstawia się też sprawa bezpieczeństwa, obie odmiany nissana w zderzeniowych testach uzyskały maksymalną ilość pięciu gwiazdek.

Tags: rodzina, tanie, terenówka, {pojazdy, Qashqai