Podstawowe informacje na temat aut Nissana, opis bardzo popularnego modelu Qashqai.


Samochody z Japonii od wielu lat się cieszą zasłużonym uznaniem. Są cenione przez kierowców przede wszystkim za dużą niezawodność, który ranking by nie obejrzał, to właśnie samochodu z Japonii zajmują czołowe lokaty. Niewątpliwie do tej rodziny producentów jest również zaliczany Nissan, marka może mniej popularna na naszym rynku, lecz produkująca niezawodne, bardzo chwalone przez posiadaczy samochody}.

Nissan
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com
Po dziś dzień na naszych ulicach spotkać można pojazdy sprzed kilkunastu lat, w jakich posiadacze wymieniają jedynie olej kluber isoflex nbu 15 i klocki hamulcowe.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na omówienie, które podnosi podobną problematykę. Tamten post niewątpliwie także Cię zaciekawi, więc kliknij ten link.

Nissan doskonale daje sobie radę również w segmencie terenówek, wersja Navaro od dawna jest jednym z najpopularniejszych pojazdów tej rodziny. Jedną bolączką, na jaką mogli narzekać właściciele, były problemy z korozją, lecz właściwe zakonserwowanie lakieru i podwozia mogły zupełnie ją wykluczyć. Części do nissana są powszechnie dostępne, zarówno jeżeli chodzi o używane, jak również zamienniki, i są one stosunkowo tanie, więc użytkowanie starszych modeli jest dość ekonomiczne.

Parę lat temu Nissan został połączony z francuską firmą produkującą samochody Renault. Od tego czasu w jego ofercie zaszły bardzo duże zmiany, bo firma zdecydowała się skupić jedynie na dwóch obszarach, czyli terenówkach i niedużych, miejskich SUVach. Jednym z podstawowych hitów Nissana w ostatnich latach jest model Qashqai, który na pierwszy rzut oka wygląda jak mała, miejska terenówka.

Nissan tym modelem znalazł doskonałą niszę, a miarą jego sukcesu jest ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. Auto po raz pierwszy zostało zaprezentowane w połowie roku 2006 i kilkanaście później zaczęło się pojawiać w salonach. Od samego początku swoim nadwoziem i właściwościami jezdnymi zyskało uznanie kierowców, a w roku 2013 doczekało się drugiej, zupełnie odmienionej wersji.

Pojazd, pomimo że z wymiarów nie urósł specjalnie, oferuje dużo więcej przestrzeni, niż poprzednia wersja. Doskonale w obu wersjach przedstawia się też sprawa bezpieczeństwa, obie odmiany nissana w zderzeniowych testach uzyskały maksymalną ilość pięciu gwiazdek.

Tags: rodzina, tanie, terenówka, {pojazdy, Qashqai