Podniesienie komfortu jazdy poprzez wygłuszenie samochodu


Wyciszanie aplikuje się przede wszystkim po to, aby kształtować przestrzeń akustyczną w środku pojazdu.

Najistotniejszym powodem stosowania wygłuszenia jest powiększenie komfortu jazdy poprzez obniżenie hałasu rozbrzmiewającego z zewnątrz kabiny auta, w tym szumów powietrza opływającego nadwozie, bądź hałasu motoru. Do wyciszenia pojazdu wolno użyć rozmaitych surowców.
Najpopularniejsze są maty bitumiczne. Ich atutami jest mały wydatek, także w każdym calu odpowiednie własności izolacji akustycznej. Napotyka się też maty bitumiczne z powierzchnią aluminiową, które są odporne na dużą temperaturę i dzięki temu winny być używane w komorach napędów Więcej znajdziecie tutaj (źródło).

Na wyciszanie samochodu bardzo dobrze nadają się tworzywa filcowe.

Każdy samochód warto dodatkowo wyciszyć
Author: Jeremy
Source: http://www.flickr.com
Poleca się je zwłaszcza do łagodzenia hałasu, gdyż mają doskonałe cechy łagodzenia dźwięków i redukcji wibracji. Z sukcesem stosowane są przede wszystkim na fragmentach takich jak podłoga, czy bagażnik samochodu, użytkuje się ich jednak także w innych miejscach. Maty maty samochodowe hurtownia filcowe mają mniejszą od mat bitumicznych zdolność poprawiania powierzchni akustycznej pojazdu. Po zainstalowaniu wygłuszenia możemy liczyć na obniżkę szumów docierających z zewnątrz pojazdu. Nie usłyszymy również specyficznego świstu powietrza przy omijaniu aut z naprzeciwka. Ograniczenie hałasów można zdobyć także poprzez montaż na elementach podłogi auta.
Po zainstalowaniu wyciszenia na fragmentach komory napędu, również ściany grodziowej zdołamy ograniczyć szum napędu, a wygłuszenie bagażnika obniży dźwięk rozbrzmiewający z układu wydechowego. Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj jak wyciszyć swój samochód.

Kolejne walory to usztywnienie nawierzchni blach, oraz okazja wykluczenia przeróżnych szumów dobiegających z wnętrza pojazdu.
Wyciszanie samochodu również dodatnio oddziałuje na odbiór dźwięku.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie interesujący oraz chcesz zdobyć więcej danych na omawiany temat, to pojawiła się oryginalna strona (http://www.s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/), którą warto zobaczyć.

Okaże się on wyraźnie czystszy, bardziej dynamiczny i dokładniej usłyszymy osobne dźwięki. Powinno się dostrzec, że montaż dodatkowego wyciszenia drzwi przednich pozwala osiągnąć czasem lepsze efekty niż wymiana przednich głośników. Aczkolwiek najlepsze rezultaty uzyskamy, zestawiając te dwa podejścia.

Tags: dźwięk, kabina, hałas