Planowanie wesela - co jest najważniejsze? O czym szczególnie nie można zapominać?


Jak nadchodzi wesele musimy pamiętać o wielu rzeczach. Bardzo trudno określić sprawy priorytetowe, takie, jakie są najbardziej ważne, jest ich bardzo dużo, aż czasem ciężko się połapać.Taki kwestie powinny być zorganizowane jak najsprawniej i w jak najszybszym okresie, od tego bowiem jest zależne bardzo wiele. Jedną z najbardziej istotnych rzeczy jest to, by wybrać salę weselną.


zadowolony gość weselny
Author: John Regan
Source: http://www.flickr.com
Od tego, jakiego rodzaju będzie, jest zależne czy nasi goście będą zadowoleni, a to przecież najistotniejsze. Jaka sala jest odpowiednia? Taka jak sala weselna Szczecin, czyli odpowiednio duża, klimatyzowana, z miejscem na taniec i do spożywania posiłków. Właściwa sala także ma interesującą lokalizację, to znaczy, iż łatwo do niej dotrzeć, ma jednakowoż właściwą ilość miejsc do zaparkowania. Najbardziej korzystnie, aby sala była w pobliżu hotelu lub nawet w samym hotelu, tak jak na przykład hotel jurajski, dzięki czemu goście mają wszystko na miejscu i nie muszą zamartwiać się o dodatkowe sprawy- oferta.

Mawia się jednocześnie, iż nie jest ważne miejsce, ale ludzie. W tym akurat przypadku jest to duże uproszczenie, ponieważ miejsce ma naprawdę spore znaczenie. Powinniśmy wyobrazić sobie taką sytuację, że organizujemy wesele, wszystko jest dopięte na ostatni guzik, mamy cudowne stroje, ślub w kościele był najwyższych lotów i tak dalej. Tymczasem sala jest okropna, niedobrze się w niej czujemy, a goście mają wrażenie, że chcieliśmy na tym zaoszczędzić. I będą tak uważać nawet, jak jedzenie (pizza) im będzie smakować. Trzeba bowiem wiedzieć, iż na takich imprezach ocenia się wszystko razem, tak więc jaki sens z tego, że o coś postaramy się szczególnie, gdy inna rzecz będzie niedopracowana? Pamiętać musimy, że jest to wydarzenie bardzo wyjątkowe, a odpowiednie działania organizacyjne powinny być nastawione na jak najlepszy wynik- obszerne opracowanie.


Sala weselna jest jednym z najważniejszych aspektów, można przyznać, że jest w ścisłym centrum wszelkich działań mających związek z organizacją wesela. Nie można o tym zapominać. Dodatkowo, warto rezerwować już tego rodzaju salę bardzo wcześnie, gdyż najlepsze tego typu miejsca błyskawicznie zostają rezerwowane przez inne pary. Więc najlepsze sale mogą zostać wynajęte przez kogoś innego.

Tags: wesele, ślub, goście