Parę istotnych informacji na temat tego, jak prawidłowo należy wybierać szkołę nauki jazdy .


Jednym z marzeń wielu nastolatków jest posiadanie prawa jazdy i zakup swojego samochodu. Lecz żeby była możliwość przystąpienia do takiego egzaminu konieczne będzie wcześniejsze odbycie odpowiedniego kursu. Nasze przepisy dość szczegółowo regulują, w jaki sposób ma być przeprowadzony taki kurs, z jakich elementów ma być złożony i jak przebiega weryfikacja umiejętności kursantów. Szkoły nauki jazdy zobligowane są do stosowania tych wszystkich regulacji i przepisów, ale w rzeczywistości nie zawsze jest z tym odpowiednio.
W praktyce okazuje się że poziom uczenia młodych kierowców w części szkół jest bardzo kiepski. Zajęcia z teorii są prowadzone byle jak, z nastawieniem nie na nauczenie potrzebnych rzeczy, lecz pod kątem tego, w jaki sposób poradzić sobie z testami egzaminacyjnymi. Jeszcze gorzej jest z nauką jeżdżenia, co jest przecież kluczową rzeczą w całym kursie. Przyszli kierowcy po skończeniu kursu nie tylko nie mają wpojonych pewnych koniecznych nawyków, ale w wielu przypadkach się zdarza, że zwyczajnie będą mało umieli. Więcej szczegółów tu: .w związku z tym że szkoła jazdy Tychy może być otworzona praktycznie przez każdego, nie trzeba spełniać przy tym wielu spraw formalnych, to trudno się dziwić, że jest ich taka ilość. Co prawda w przypadku samych instruktorów niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień, lecz ich zdobycie nie stanowi żadnego problemu. I niestety okazuje się później, że tego typu osoby zupełnie nie będą umieć przekazywać uczestnikom odpowiedniej wiedzy ani nauczyć ich wszystkiego, co jest potrzebne do tego, żeby dobrze jeździć. W związku z tym że szkół jest tak dużo, to przeważnie konkurują one ze sobą wysokością cen.


Jednak nie powinien to być główny wyznacznik decyzji o wyborze szkoły nauki jazdy, bo niestety często za niską ceną idzie słaba jakość nauki. W przypadku tanich kursów oszczędności robione będą na wszystkim, przykładowo na paliwie, ilości wyjeżdżonych godzin czy samochodach. Warto także sprawdzić, czy w umowie nie kryją się jakieś ukryte koszty, niektóre szkoły często w ten nie do końca uczciwy sposób próbują jeszcze więcej zarobić.

Tags: przepisy, szkoły, poziom