Panacea oraz suplementy diety na zdrowie


Sucha i nierzadko swędząca skóra w czasie jesienno-zimowym, to utrapienie dla wielu osób. Przeczytaj, w jaki sposób można pomóc przesuszonemu ciału. Sezon grzewczy może być prawdziwym koszmarem dla skóry. Obniżona wilgotność powietrza sprawia, że skóra robi się sucha jak też często pojawia się swędzenie, które silnie może uprzykrzyć nam życie.


Stąd właśnie w tym okresie skóra wymaga wyjątkowej ochrony, odpowiedniej dawki pielęgnacji. Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc przesuszonej skórze!
leki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Zwracaj uwagę na środki myjące. W okresie grzewczym używaj jedynie tych, które nawilżają cerę. Zaprzestań stosowania dawnych kosmetyków, zastąp je tymi określanymi jako hypoalergiczne. Zrezygnuj z soli do kąpieli, te niezmiernie wysuszają skórę. Miast tego, do wody można dołożyć kilka kropli oliwy z oliwek bądź oliwki dla dzidziusiów. Sucha skóra nie kocha zbyt ciepłej wody. Zrezygnuj zatem z gorących ablucji jak też pryszniców. Woda musi mieć temperaturę przeciętną, nie przewyższającą 35 st. C. Stosuj balsamy zwilżające po każdym myciu. Najlepsze będą te przeznaczone do skóry suchej czy emulsje dla bobasów. Warto kierować uwagę na skład kosmetyków i dobierać te, które zawierają substancje podtrzymujące wilgoć, przykładowo mocznik, gliceryna. Balsamy i kremy najlepiej nakładać na trochę wilgotną skórę, dzięki temu większa ilość wody pozostanie w naskórku.


Skóry nie trzeba trzeć ręcznikiem, a jedynie ostrożnie osuszać przykładając ręcznik do skóry . Nie lekceważ świądu skóry! Swędząca skóra może być symptomem poważnych schorzeń, jak np. choroby wątroby.
żel
Source: pixabay.com

O ile cierpisz na egzemę albo łuszczycę przyda ci się Mediderm emulsja do kąpieli. To emulsja do kąpieli wskazana dla ludzi chorych na egzemę, łuszczycę a także atopowe zapalenie skóry. Mediderm bath długotrwale natłuszcza zmniejszając napięcie jak też nadmierne łuszczenie się skóry. Regeneruje naturalny płaszcz lipidowy co zapobiega stracie wody a także poprawia nawilżenie nawet w najgłębszych powłokach skóry, minimalizując suchość. Mediderm emulsja do kąpieli nie mieści substratów zapachowych a także barwników. Więcej informacji: Apteka (zobacz układ krążenia) Świat Leku. Po ablucji zastosuj Linomag maść. Wskazana jest ona osobom cierpiącym na choroby skóry, zbytnią suchość skóry, wyprysk, łuszczyca. Można wykorzystywać do codziennej pielęgnacji skóry dzidziusiów.

Tags: skóra, naskórek, cukrzyca