Otolaryngologia, przeciwko chirurgia ogólna - czyli, fachowiec przeciwko chirurg ogólnikowy


Masz problemiki natury chirurgicznej? Nie masz pojęcia, do kogo się pójść - fachowca czy lekarza ogólnikowego? Czym w ogóle wyszczególnia się fachowiec, a ogólny medyk? Odczytaj nasz artykuł, a poznasz odpowiedź!


chirurg ogólny poznań
Author: alex and mac
Source: http://www.flickr.com
Chirurg ogólny - a w naszym wypadku chirurg ogólny Poznań, to doskonałe rozwiązanie, gdy nie wiesz, jaka rzecz jest nie tak. Mimo słowa "ogólny" chirurg nadal bywa chirurgiem - czyli nadal bywa specjalistą w własnej dziedzinie (dobry chirurg ogólny w Poznaniu - PCO). Chirurgia ogólna zajmuje się w szczególności: diagnostykę i uleczaniem chorób czynnościowych a także z rodzaju nowotworów przewodu pokarmowego, diagnozowaniem histopatologicznymi, usuwaniem znamion kolorystycznych skóry, eliminowaniem brodawek, eliminowaniem tłuszczaków, kaszaków, wrastających paznokci, blizn, przepukliny brzusznej, pępkowej, pachwinowej, uleczaniu ranek po sznytach pooperacyjnych, oparzeń, odmrożeń, owrzodzeń, ropni, oraz czyraków. Jak widać, komplet jakim zajmuje się chirurg ogólny jest spory, więc po co iść do fachowca pojedynczej dziedziny? Otóż już dajemy odpowiedź na te pytanko, pokazując dziedzinę Otolaryngologii.


Otolaryngologia zajmuje się tylko i wyłącznie uleczaniem narządów główki i szyi, takich jak: nos, uszka, krtań, czy gardło (skuteczna otolaryngologia). W przeciwieństwie do chirurga ogólnego, otolaryngolog (w skrócie oraz normalnie mówiąc laryngolog) opiekuje się tylko chirurgią: gruczołów ślinowych, języczka, zatok przynosowych, a również terapiami endoskopowymi zatok przynosowych.


w jaki sposób można zobaczyć, chirurg ogólnikowy opiekuje się Wszystkim po kolei, tymczasem laryngolog jest skoncentrowany na naszej własnej najwyższej partii ciałka, czyli główce.


A czy nie lepiej "oddać" ją w ręce jakiejś osobie, kto na niej najlepiej się zna?

Tags: czas, zabieg, osoby