Ostatnio rozwiązaniem problemu, jakim niewątpliwie jest utrata zębów, coraz częściej stają się implanty stomatologiczne


Różnego typu wypadki, na przykład podczas uprawiania sportu często pozostawiają po sobie pamiątkę w formie straty zębów. Taki sam efekt może wywołać również zapalenie przyzębia lub próchnica. Rozwiązaniem takich kłopotów mogą stać się implanty stomatologiczne, które ostatnio są coraz częściej stosowane.


kieliszek dobrego wina
Author: Fredrik Rubensson
Source: http://www.flickr.com
Implant stomatologiczny to stworzona z tytanu śruba zastępująca korzeń brakującego zęba. Materiał ten jest wybierany ze względu na jego całkowitą obojętność biologiczną, dużą wytrzymałość i brak występowania rdzewienia. Implanty mocowane są operacyjnie w kości żuchwy bądź szczęki w celu stworzenia podstawy na której znajdzie się proteza. Sam zabieg jest raczej prosty w wykonaniu i w pełni bezpieczny. Zabieg jest także bezbolesny, ponieważ wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym i, w generalnej ocenie, nie przynosi więcej kłopotów niż klasyczne wyrwanie zęba - centrumdemed.pl/implanty-zebow-ceny/. Umieszczenie samego implantu trwa nie dłużej niż godzinę, po czym przychodzi kilkumiesięczny okres, w trakcie którego implant łączy się z kością. Ostatnim etapem jest rehabilitacja, czyli odsłonięcie połączonego z kością implantu i założenie na niego korony. Obecnie znalezienie gabinetu zajmującego się tymi zabiegami nie jest żadnym kłopotem – w każdym znaczącym mieście można zauważyć liczne plakaty reklamowe w rodzaju: implanty warszawa bądź protetyk warszawa, wystarczy jedynie dobrze się rozejrzeć. Naturalnie na rynku nadal znajdują się tradycyjne protezy wyjmowane, jednak w przeciwieństwie do nowych implantów, powodują one zanikanie kości a także brakuje im stabilności, gdyż wymagają specjalnego kleju utrzymującego je w szczęce bądź żuchwie.Konkludując, wszechobecny postęp techniczny umożliwia nam rozwiązywanie znanych problemów z uzębieniem w nowoczesny sposób.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej wiadomości na przedstawiony tu temat, to użyj linku (http://www.ocelio.pl/pl/c/Makaron-bezglutenowy/71) zamieszczonych w podobnym tekście.

Efektem takiego stanu rzeczy jest wyraźny wzrost popularności implantów stomatologicznych, które z biegiem czasu zaczynają wypierając klasyczne protezy - protetyk na terenie Warszawy.

Tags: uzębienie, mowa, efekt