Operacja zatok przynosowych – czy można przewidzieć efekt?


Przeprowadzone w minionych latach badania wykazały, iż na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych może cierpieć nawet co dziesiąty Europejczyk. Dla chorych, u jakich farmakologiczne leczenie jest nieskuteczne, zbawieniem pozostaje endoskopowa operacja.


Rezultaty operacji endoskopowej na ogół są świetne.


Soki owocowe
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
Jednak w poniektórych sytuacjach przykłada się do niej nadto ogromne nadzieje. Teraz można przewidzieć, u jakich pacjentów wynik zabiegu będzie dostateczny, a u których nie (renomowany chirurg naczyniowy w Poznaniu). Zapalenie zatok przynosowych definiuje się jako przebieg zapalny śluzowej błony zatok, który cechują oznaki takie jak: nieżyt nosa, ból lub rozpieranie w odcinku twarzy i upośledzenie powonienia. Do rozpoznania konieczne jest stwierdzenie typowych zmian w endoskopowym badaniu albo tomografii komputerowej. Wykonywanie badania RTG zatok nie jest teraz rekomendowane w ramach postępowania diagnostycznego. Znaczenie zasadnicze w kuracji długotrwałego zapalenia zatok mają sterydy donosowe i środki wody morskiej . U chorych, u których rozpoznano alergię, wskazane jest też włączenie medykamentów przeciwhistaminowych. Jeżeli takie leczenie daje poprawę, powinno być kontynuowane (sprawdź szczegóły o fess w Poznaniu na pco-poznan.pl). W przeciwnym wypadku pacjenta powinno się skierować do specjalisty otolaryngologa, który szacuje zasadność włączenia antybiotykoterapii bądź sterydoterapii.


skarpetki
Author: Scott Akerman
Source: http://www.flickr.com


FESS Poznań bądź przez poniektórych nazywana FEOZ, jest leczeniem operacyjnym przeprowadzanym w wypadku przeciągłego zapalenia zatok lub polipów nosa.


Zabieg ten przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym czyszcząc zatoki przynosowe ze zmian polipowatych lub zapalnych poprzez przednie nozdrza. Można w tenże sposób zoperować wszelakie zatoki przynosowe. W razie choroby pomóc nam może chirurg (zobacz usuwanie ósemek kraków) naczyniowy Poznań.

Tags: konie, wyniki, palenie