Operacja zaćmy ze znieczuleniem oka u osób w starczym wieku.


Technologiczny rozwój i coraz większa ilość wolnego czasu wykorzystywana przed ekranami i ekranikami powodują u ludzi sporo różnych chorób. Nadwaga, problemy z sercem i kręgosłupem, a także najróżniejsze schorzenia oczu pojawiające się u coraz młodszych ludzi.
oko
Author: Victoria Ford
Source: http://www.flickr.com
Jedną z częściej diagnozowanych chorób oczu, która niedoleczona może prowadzić nawet do całkowitej utraty ślepoty, jest zaćma. Objawia się ona najczęściej u starszych osób, ale również dzieci oraz młodzież mogą ją złapać, przykładowo podczas jakiś urazów (informacje o procesie leczenie). Największym objawem zaćmy jest zmętnienie soczewek w oku, nieleczone nieuchronnie będzie prowadzić do zupełnej utraty widzenia. Jeśli chodzi o ścisłość jedyną metodą na pozbycie się tej choroby jest wymienienie zmętniałej soczewki na nową, wykonaną z odpowiedniego tworzywa sztucznego. Można to wykonać kilkoma różnymi sposobami, mniej lub bardziej inwazyjnymi, niestety wybrane techniki nie zawsze będą dostępne dla każdego pacjenta, ponieważ fundusz zdrowia nie zwraca pieniędzy za nowoczesne operacje.

Nie czekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również psycholog kraków kolejne wiadomości na wybrany materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.Raptem przed dwoma dekadami zaćma leczenie wiązało się z koniecznością przeleżenia kilku nocy w łóżku szpitalnym. Oprócz tego po takiej zabiegu do końca życia chorzy nie mogli się rozstać się z mocnymi okularami. Rozwój nowoczesnych technik operacyjnych spowodował, że obecnie operacje zaćmy trwają pół godziny, realizuje się je w miejscowych znieczuleniach, a pacjent kilka godzin po zabiegu może jechać do domu (ważne informacje związane z zabiegiem). Oczywiście przez pewien czas musi unikać nadmiernego wysiłku, ale po skończeniu czasu powrotu do zdrowia w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń. Najnowsze techniki leczenia zaćmy wykorzystują technikę laserową. Specjalista robi za jego pomocą niewielkie nacięcie, a następnie usuwa zmętniałą soczewkę. Następnie na jej miejsce jest wprowadzana nowa, zrobiona z odpowiedniego tworzywa. Operacje laserem są niezwykle dokładne, i w rękach sprawnego lekarza zupełnie bezpieczne. Przy precyzyjnym wykonaniu w oku zostaje jedynie wąziutka szczelina, która zupełnie nie będzie przeszkadzać w późniejszym życiu.Tags: laser, okulista, znieczulenie, pacjenci, operacja