Olej budwigowy świetny na każdą porę


Dieta polecana przez doktor Budwig zbiega się z obowiązująca piramidą żywieniową. Opiera się na najzdrowszych produktach, natomiast jej zbilansowanie przypomina szczególnie wytyczne diety śródziemnomorskiej. Jest bogata w antyoksydanty i kwasy omega-3. Właściwe okażą się również posiłki, które mają olej lniany.
Błonnik oraz węglowodany złożone także powinny pochodzić stricte z produktów. Podstawią tej i innych diet jest przede wszystkim zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych, a więc przede wszystkim zrezygnowanie z przetworzonych produktów.

Specjalny olej budwigowy – czym się różni od klasycznego lnianego?
Liście oliwne
Author: meshugas
Source: http://www.flickr.com


Zgodnie z rekomendacją samej doktor, oleje tego rodzaju wykazują lecznicze właściwości. Powinno się je trzymać w temperaturze do 10°C, bo jedynie w takich warunkach zachowują pełną wartościowość. Jest to niesamowicie ważne przy olejach oryginalnych, ponieważ podrabiane tworzone są z nasion GMO. Tak zwany olej budwigowy, którego nazwa pochodzi od nazwiska autorki tej diety, jest przygotowany w odpowiednim termicznym opakowaniu.

Tłuszcze nienasycone pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cholesterolu

Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku tej popularnej diety właśnie . Jest to niezwykle lekka wersja tłuszczów i może stanowić alternatywę dla każdego innego oleju. Jest on wytłaczany z wysokolinolenowych odmian lnu, które pozyskiwane są z upraw ekologicznych. Nie bez znaczenia jest to, że były wyhodowane bez ingerencji z zewnątrz, co znacząco wpływa na właściwości oleju lnianego.

Kliknij w link i przejdź na witrynę autora (https://www.rehafit.org/). Tam wyszukasz wiele szczegółowych treści na przedstawiony tutaj zajmujący temat.

Zawiera również omega-3, które sprzyjają utrzymaniu pełnego zdrowia.

Olej lniany jest przygotowywany tradycyjną metodą tłoczenia na zimnoGdy nasze codzienne żywienie nie dostarcza nam odpowiedniej ilości kwasów omega-3, olej budwigowy przyda się szczególnie. Nieobecność tego składnika może może być powodem dolegliwości, takie jak znaczne zmęczenie, coraz mniejsza odporność, a nawet może doprowadzić do ciężkich chorób serca.

Czy gromadzisz informacje w odniesieniu do studiowanego zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz więcej w omówieniu (http://rehab-terapia.pl/czy-mozna-wyleczyc-alkoholizm-bez-terapii/). Ono również będzie dla Ciebie ekscytujące!

Olej ten pomaga walczącym z nowotworami, jak również chroni przed chorobą Alzhaimera.Tags: Diety, posiłki, węglowodany, oleje