Odzież i obuwie na wycieczki turystyczne powinny być rzeczywiście wytrzymałe, zatem wybierz tylko elementy znanych marek


Planując wyprawę w góry lub na inny wyjazd turystyczny, trzeba się do tego właściwie przyszykować pod względem garderoby, obuwia i sprzętu. Nie można zapominać o tym, że w czasie takich wypraw aura bywa bardzo zmienna, więc trzeba być przygotowanym na przeróżne ewentualności.


Kurtka także się przyda


Wśród miłośników wycieczek górskich wielkim uznaniem cieszą się kurtki fjallraven - https://www.skalnik.pl/fjallraven - - całkiem pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Są to elementy wytwarzane z trwałych tkanin, które wyśmienicie radzą sobie z kapryśnymi warunkami pogodowymi i trudami szlaków turystycznych. Przeważnie tkanina, z której są uszyte bywa szybkoschnąca, co okazuje się bardzo dogodne, kiedy nie ma się możliwości zmiany odzieży. Kurtki tego rodzaju nie krępują ruchów, posiadają także praktyczne kieszenie. Sprawdzają się znakomicie podczas wypraw w góry, na obozy lub przy zwyczajnych zmaganiach trekkingowych.


Znajdź dobre buty
autokar
Author: Michal Goszczynski
Source: http://www.flickr.com


Podstawą bezpieczeństwa na górach bywa wytrzymałe oraz solidne obuwie. Podczas podobnych wypraw zwyczajne buty sportowe nie wystarczą, gdyż nie są przystosowane do wędrowania po górach. Idealnie w podanych przypadkach spiszą się profesjonalne buty dla alpinistów, jak choćby buty Salewa. To marka produkująca obuwie wykorzystywane przez profesjonalistów - Bez wątpienia trzeba za nie troszeczkę drożej zapłacić, ale zyska się świadomość, że nabyło się naprawdę solidne obuwie, idealnie przystosowane do trudnych warunków na szlakach górskich.


Buty rzeczonej marki można dzisiaj zakupić zarówno w salonach sportowych, jak także za pośrednictwem internetu. Ich oferta jest naprawdę zróżnicowana oraz szeroka.

Tags: góry, BIWAK, ofert, rok, strony