Odzież do sportu przystosowana w sam raz do danej dyscypliny.


Uprawianie sportu jest teraz w modzie. Wielu znanych ludzi już nie tylko sportowców zachęca do tego. Jednak żeby cokolwiek w tym kierunku zrobić należy się bardzo starannie przyszykować. Należy odpowiednio dobrać całe wyposażenie, przygotować się mentalnie i systematycznie pracować nad silną wolą. Chodzi tu w główniej mierze o ubiór. Niezwykle ważne jest tym samym wybór takiego stroju, który będzie w sam raz dla nas.
Producent odzieży sportowej tworzy takie stroje, które będą dobrze dostosowane do sportu jaki chce się zacząć uprawiać. Przede wszystkim musi być „oddychająca” nie przepuszczająca wilgoci i utrzymująca stałą temperaturę.

odzież do sportu
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Wiele sklepów sportowych ma w swojej ofercie szeroki wachlarz odzieży sportowej. Dobrze jest także doradzić się kogoś w tej kwestii, ponieważ źle dobrana odzież sportowa może bardziej przeszkadzać niż pomagać. Znane są przypadki zgonów ludzi, którzy przez źle dobraną odzież sportową przegrzewali swoje organizm. Dlatego każdy sportowiec powinien dokładnie zapoznać się ze specyfiką danego produktu oraz poradzić się ludzi, którzy bardzo dobrze znają się na odzieży sportowej. A teraz kilka słów o największych różnicach w wykonaniu odzieży sportowej w zależności od sportów jakie się uprawia. Wymienimy tutaj trzy dyscypliny sportowe i porównamy odzież - berghaus sportową jaką używa się w każdej z nich. Tymi dyscyplinami są: skoki narciarskie, pływanie oraz kolarstwo. Zacznijmy od pierwszej z nich: w skokach narciarskich używane są kombinezony jednoczęściowe na całe ciało. Odzież ta powinna być bardzo dobrze dopasowana do zawodnika, jednak powinna być troszkę szersza, dzięki czemu pozwala skoczkowi na uzyskanie lepszej nośności. Odzież sportowa dla skoczka jest termiczna (nie przepuszcza powietrza, dzięki czemu pozwala ogrzać ciało) oraz wodoodporna. W przypadku pływaków, odzież jest idealnie dopasowana do ciała zawodnika (mówi się, że niekiedy jest ona za mała) dzięki czemu ogranicza się do minimum opór zawodnika w wodzie.


Odzież ta nie jest wodoodporna i termiczna, gdyż świetnie pozwala ciału oddychać podczas pływania. Natomiast odzież sportowa, którą używają kolarze, jest odzieżą termiczną jednak świetnie świetnie pozwala oddychać skórze. Uniformy kolarskie nie są już tak dobrze dopasowana do ciała, aby nie powodować otarć podczas zawodów. Jak widzimy odzież sportowa posiada odpowiednie parametry w zależności jaką dyscyplinę sportową chce się uprawiać.

Tags: organizm, parametry, dyscypliny