Odpowiednio dobrane obuwie


Bieganie jest sportem nader chętnie kultywowanym przez dużą część ludzi. Biegają ludzie zarówno starsze osoby jak i młodzi, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby założyć ubranie, buty i ruszyć po zdrowie.


Najważniejszą częścią ubrania do tego sportu są dobrze przystosowane buty.
To, które buty wybierzemy na początku historii z bieganiem, będzie w wielkim stopniu wpływało na nasze samopoczucie podczas treningu. Odpowiednio dobrane asics buty zapewniają wygodę treningu i zmniejszają ryzyko urazu. W owego rodzaju obuwiu niezwykle istotna jest amortyzacja. Głównie tam, gdzie powierzchnia jest twarda i potrzebujemy odpowiedniej przeciwwagi dla ciała w czasie stawiania kroków na solidnym podłożu. Nadzwyczaj ważne jest, byśmy przy kupowaniu butów do biegania zwrócili także uwagę na ciężar naszego ciała. Im wyższa waga, tym amortyzacja powinna być większa, aby odciążyć własne stawy i kręgosłup.


stadiony
Source: EURO Poznań 2012


Buty trzeba kupować po południu, gdy nogi są zmęczone i napuchnięte. W czasie biegu również będą one obrzmiewać i but nie powinien ich wówczas uwierać. koniecznie mierzmy oba buty. U wielu osób stopy różnią się rozmiarem, toteż trzeba wybierać te, które pasują na tę dłuższą stopę. Buty do biegania musimy kupić odrobinę większe, aby wielki palec u stopy miał swobodę ruchu.


Odpowiednie buty do biegania powinny być zrobione z właściwego tworzywa.
Te najlepsze są tak cienkie i perfekcyjnie przystosowane, że niemal nie czuć ich na stopach. Cholewka zrobiona z siateczkowych, zaawansowanych technologicznie materiałów zapewnia stopie przepływ powietrza.

Tags: stawy, kręgosłup, konie, strój