Właściwe opony zagwarantują ci bezpieczeństwo, zatem nie lekceważ ich wymiany


Wielu prowadzących nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak ważne znaczenie dla bezpiecznej jazdy mają opony. To właśnie jest ta część pojazdu, która jako jedyna styka się z podłożem, zatem dokładnie opony są odpowiedzialne za przyczepność pojazdu. Warto przyznać, że wykonują skomplikowane zadanie, szczególnie, kiedy na szosie zachodzą złe warunki pogodowe.
Należy zatroszczyć się o kondycję oponopony
Author: Uwe Weihe
Source: http://www.flickr.com
Każdy kierowca powinien okazać się świadomym, jak ważne jest, aby dbać o stan opon przy samochodzie. Występujące na powierzchni ogumienia bulwy, rysy albo ubytki mają bardzo duży wpływ na przyjemność podróżowania, a przede wszystkim na bezpieczeństwo kierującego i reszty uczestników ruchu drogowego. Kondycja opon wywiera wpływ choćby na drogę hamowania i na przyczepność kół. Więcej: Sytuacji, w których możliwości samochodu w tej kwestii mogą być wystawione na ciężką próbę, nie brakuje. Wystarczy, że ktoś nagle wbiegnie na drogę albo natrafi się na wyrwę i straci panowanie nad kierownicą. Im lepsze opony, tym znaczniejsza szansa, że z tej sytuacji wyjdzie się bezpiecznie.

Opony (dodatkowe informacje) należy zmieniać w odpowiednim czasie

opony
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Co pewien czas należy wymieniać opony w wozie, żeby mieć gwarancję, że są one w doskonałej formie i zapewnią pewną jazdę. Ważnym kryterium, na które zwracają uwagę kierowcy przed zmianą opon, jest głębokość bieżnika. Uwagę zwraca się również na wszystkie uszkodzenia, jak też na wiek produktu (zobacz tutaj). Przy okoliczności serwisowania samochodu u mechanika, warto poprosić fachowca, by zerknął doświadczonym okiem na opony oraz sprawdził, czy już nadają się do wymiany. Zrozumiałe jest, że zakup opon łączy się z dosyć dużymi kosztami, zatem dobrze jest szukać niedrogiego sklepu lub hurtowni z oponami. Mieszkańcy okolic Wrocławia, namierzając sklep z oponami z pomocą internetu, mogą wykorzystać hasło: "opony Wrocław" lub "serwis opon wrocław" - kliknij i zobacz ofertę.

Wymiana opon zgodnie z porą roku

Nie można zapomnieć również o koniecznej zmianie opon na zimowe, gdy tylko na drogach pokażą się niesprzyjające warunki. W tym celu warto znaleźć dobry punkt wulkanizacyjny, który zajmie się taką wymianą.

Gdy pomyślisz, że warto zgłębić więcej danych wiążących się z omawianą tutaj tematyką, zerknij na źródło info (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar,2,3527) - tam znajdziesz analogiczne zagadnienia.

W pewnych warsztatach można także przechowywać letnie i zimowe opony, jeśli nie ma się na to miejsca w swoim garażu lub domu.

Tags: bezpieczeństwo, kierowca, opony