Obóz jeździecki jako szansa do dobrej zabawy i wspaniałych wspomnień z wyjazdów


Organizatorzy prześcigają się w przedsięwzięciach zapewniając dzieciom przeróżne obozy sportowe. Wakacyjny wyjazd winien jednak wiązać się z pragnieniami, a przede wszystkim tworzyć okazję do dobrej zabawy i świetnych wspomnień z wyjazdu.


Mało jest dyscyplin pozwalających jednocześnie czerpać przyjemność z uprawiania sportu i kontaktowania się ze wspaniałym zwierzakiem i piękną przyrodą.
Jazda na koniu (więcej info) posiada mnóstwo zalet, a główną z nich jest możność obcowania z pięknymi i wytwornymi zwierzętami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest bezspornym faktem. Obozy jeździeckie posiadają tę wyższość, że maluch przebywa w towarzystwie dzieci, jakie posiadają wspólne zamiłowania. Na takim obozie większą część czasu dzieci spędzają przy rumakach. Młodzi jeźdźcy uczą się siodłania, czyszczenia, karmienia, oraz słuchają wykładów o budowie i ruchu konia, odżywianiu, schorzeniach, dziedzinach jeździeckich, czy sprzęcie. Instruktorzy pierwszego dnia rozpoznają umiejętności swoich podopiecznych, po czym dostosowują dobranego konika. Dzieci nawiązują znajomości, przyjaźnie, jakie okazują się często być nadzwyczaj trwałymi. Znaczącą atrakcją każdego obozu konnego są podróże w teren. Kluczowym zamiarem tego obozu jest nie tylko przygoda, lecz intensywne ćwiczenia w celu podniesienia kwalifikacji jeździeckich.


masa
Author: Ola PowerSport.pl


obozy jeździeckie
Source: http://pixabay.com


Jeździectwo ma tą przewagę, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda konna to coś więcej niż przeciętny sport.
Wpływa ona świetnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Powinno się także wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie owej dyscypliny.

Tags: SPA, żel, cel, człowiek