O plusach płynących z korzystania soczewek kontaktowych


Nietrudno zauważyć, że coraz więcej ludzi ma wady wzroku. Gdy w końcu wybierają się na wizytę u lekarza albo optyka, pozostaje im zakup okularów. Sporo osób po jakimś czasie wymienia je na soczewki kontaktowe.
kobieta
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com


Choć wydają się one wydawać na początku z początku dość niekomfortowe, mają bardzo wiele plusów. Jakich?


małżeństwo
Author: Karl-Ludwig Poggemann
Source: http://www.flickr.com


Przede wszystkim, soczewki pozwalają, kiedy tego chcemy, w ukryciu wady wzroku. Ponadto nie trzeba pielęgnować ich tak uważnie, jak okularów. Okulary potrzebują ciągłego wycierania, a z biegiem czasu wyginają się lub mogą się zarysować. Zużyte soczewki po prostu się wyrzuca. Tych jednodniowych oraz przeznaczonych do używania np. przez okres miesiąca, nie trzeba nawet czyścić. Po prostu wyrzuca się je i potem bierze świeżą parę. Zagubienie soczewek, przez koszt wymiany, wydaje się także dużo mniej bolesne, niż strata okularów.


Soczewki są czymś fantastycznym dla osób aktywnych. Biegi, taniec lub praktykowanie jakiegokolwiek sportu, w którym mamy do czynienia z piłką, jest wręcz niebezpieczne, gdy robi się to w okularach na nosie. Soczewki kontaktowe dają więcej swobody niż okulary. Dzięki temu nie trzeba ciągle uważać na okulary.

Jeśli zaciekawiły Cię artykuły publikowane na niniejszej witrynie, to z pewnością świetna strona (http://www.ancardio.pl/) także będzie dla Ciebie godna uwagi.

Warto wspomnieć też o obowiązkowych przy wielu rodzajach sportu goglach lub np. przesłonie na oko niecelujące w sportach strzeleckich. Żadnej z tych rzeczy nie wkłada się na okulary, a soczewki nie stanowią dla tych przyrządów żadnej przeszkody.


Zalet płynących z korzystania z soczewek kontaktowych jest o wiele więcej. W słonecznych miesiącach powinno się wspomnieć o tym, że możemy na nie włożyć zwyczajne okulary przeciwsłoneczne, a zimą – nie zaparują. Właściwie nigdy nie zaparują, czy to podczas deszczu, czy przy porannej kawie. Nie ześlizgną się także nawet po zamoczonej twarzy.


Szczerze mówiąc, trudno wymienić pełną listę ich zalet.
Z tego powodu warto się zastanowić, czy nie zakupić swojej pierwszej pary. Posiadają właściwie jedynie kilka wad, wśród których jest taka, że musimy w nich powstrzymywać łzy, bo płakanie w soczewkach może nastręczać problemów. Czy jest to jednak naprawdę duża wada?

Tags: komfort, zakup, lekarza, rozwiązanie