O czym musicie wiedzieć przed podpisaniem umowy leasingowej?


Co to jest leasing samochodów? To na pewno najsławniejsza możliwość opłacania auta służbowego. Leasing bazuje na płatnym użytkowaniu samochodu przez nabywcę w ustalonym czasie i na określonych zasadach. Główną kwestią dzierżawy aut jest to, że dzielimy go na dwie formy – operacyjną i finansową.


samochód
Author: holding graz
Source: http://www.flickr.com
W dzierżawieniu operacyjnym samochód jest elementem mienia leasingodawcy, natomiast w dzierżawieniu finansowym jest to majątek nabywcy. W dużym stopniu leasing samochodów osobowych, lub dostawczych cenią sobie biznesmeni. Za leasingiem samochodów mówi przede wszystkim to, że biznesmen nie jest zmuszony angażować własnych funduszy. Dzięki posiadanemu leasingowi szybsza i prostsza jest perspektywa wzięcia zobowiązania w formie kredytu na określone przez siebie priorytety. Wbrew temu, co myślą niezorientowane w tej kwestii osoby, oferta jaką jest leasing samochodów nie jest w ogóle droga.

Spółka wyrażająca zgodę na zawarcie kontraktu leasingu samochodów musi drobiazgowo przeczytać umowę i zwrócić uwagę na zasadnicze jej kwestie.

Nierzadko o sprawach, które nam mogą się spodobać dowiedzieliśmy się na bazie opinii. Może tak będzie w tej sytuacji, ponieważ zapraszam do lektury podobnego artykułu.

Do najważniejszych z nich należą: wymiar należności, ewentualność modyfikacji stawki leasingu, opcja wcześniejszego zakończenia umowy oraz to w jaki sposób w przypadku stłuczki powinno rozliczyć się ze szkody całkowitej. Krajowy rynek leasingu samochodów bogaty jest w rywalizujące ze sobą przedsiębiorstwa i przeganiające się coraz to atrakcyjniejszymi usługami leasingowymi. Istotną kwestią dla każdego biznesmena jest porównanie kosztów i możliwość wynegocjowania najatrakcyjniejszych warunków umowy. Firmy leasingowe specjalizują się w leasingu samochodów osobowych i ciężarowych, zarówno nowych jak i używanych.

samochód
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com
Mogą poszczycić się atrakcyjnymi i dopasowanymi perspektywami opłacania. Nie bez wartości jest argument, że podczas leasingu samochodów da się oszczędzić czas ze względu na to, iż formalnościami związanymi z rejestracją auta zajmuje się firma dzierżawiąca. Zaletą umowy jest możliwość zakupu auta na zakończenie umowy, za określoną pierwotnie wartość, lub przedłużenie jej. Ten rodzaj umowy to dobra możliwość dla przedsiębiorstw, które nie są w dysponowaniu stosownej ilości pieniędzy bądź nie dostali kredytu na nabycie własnego pojazdu.

Ta ważna strona jest przyszykowana dla miłośników tej tematyki. Jeżeli zaliczasz się do nich, to kliknij na taki link.

Leasing samochodów jest także opłacalny ze względu na korzyści podatkowe. Opłaty początkowe oraz stawki leasingowe wolno wliczać w koszty uzyskania przychodów, które zmniejszają zysk do opodatkowania.

Tags: firmy, umowy, Przedsiębiorcy, finansowania, leasingodawcy