Nowoczesna laserowa metodyka kuracji wad wzroku


Obecna medycyna okulistyczna w w większej ilości przypadków opiera się na działaniu lasera. Jest to nie tylko najskuteczniejsza metoda, ale także najszybsza, ponieważ idealnie skierowany laser likwiduje zniszczone komórki, które zupełnie znikają. Zabieg jest dokładny i nie wywołuje uszkodzeń pobliskich komórek. Laser gwarantuje kurację zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale również i jaskrę w początkowym stopniu. Inną mocną stroną zabiegu przy zastosowaniu lasera jest to, że do znieczulenia stosowane są krople wpuszczane do uszkodzonego oka.
okulista
Author: US Army Africa
Source: http://www.flickr.com
W okulistyce wykorzystuje się kilka typów lasera, które są dobierane do choroby i tak leczenie siatkówki oka odbywa się przy pomocy innego lasera niż w przypadku np. jaskry. Różnica odnosi się do długości fal np. laser argonowy służy do zabiegu siatkówki przy cukrzycy i chorobach naczyniowych, w przednim fragmencie gałki ocznej stosowany jest laser jagowy, a przy chorobach rogówki laser typu femtosekundowego. Przy chorobach wzroku coraz częściej stosowana jest operacja laserowa oczu cena jest uzależniona od rodzaju schorzenia. Wady oka poprawiane przy użyciu lasera to np. miopia, nadwzroczność czy astygmatyzm.


Dzięki laserowi prawdopodobne jest zakończenie straty wzroku spowodowanego zmianami zachodzącymi w siatkówce. choroby w siatkówce uwidoczniają się głównie z przyczyny postępującego etapu cukrzycy. Jednostka chorobowa na początku sprawia, że ulegają destrukcji drobne naczynka siatkówki, a to skutkuje powstawaniem obszarów niewłaściwie dokrwionych. niewłaściwe dokrwienie może powodować częstsze krwawienie, a w najcięższych przypadkach nawet odwarstwienie siatkówki. Bardzo ważne jest to, by w porę zauważyć zachodzące w gałce ocznej zmiany, ponieważ przykładowo niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.Wszelkie poważniejsze zmiany w gałce ocznej są zaleceniem do laseroterapii. Jeśli w oku zachodzą mniejsze zmiany to wtedy lekarz - gp dublin - może nakazać fotokoagulację ogniskową, której głównym celem jest redukcja uszkodzonych elementów układu naczyniowego. Jest także fotokoagulacja rozsiana stosowana przy zmianach dużych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to zabiegi, które powinny być ustalane z lekarzem, który potrafi operować laserem- operacja laserowa oczu cena.

Tags: astygmatyzm, lekarze, operacja, efekt