Niezwykłe wczasy – Chorwacja i Egipt


Urlop last minute mają z pewnością dużo zalet. Nie wyłącznie dzięki tym sposobom podróżowania da się zwiedzić ciekawe zakątki świata w bardzo przystępnych cenach, lecz również cieszyć się miłą pogodą w państwach położonych na południu – ani zbyt upalną, ani chłodną.


Takie wakacje, jak Chorwacja jest rzetelnym rozwiązaniem na przedłużenie lata dla urlopowiczów, którzy mają chęć wygrzać się w ciepłym słońcu jak również zażyć niezrównanego, orzeźwiającego morskiego powietrza w porze, która w państwie pomału zaczyna już być chłodna oraz deszczowa. Ponadto w Chorwacji znajduje się mnóstwo rewelacyjnych zabytków i rozmaitych atrakcji dla ludzi w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Bez wątpienia należy obejrzeć dla przykładu niektóre z nich – przykładowo Bazylikę Eufrazyjską w Poreču, stare miasto w Dubrowniku czy Pałac Dioklecjana.

morze środziemne
Author: Gerhard Giebener
Source: http://www.flickr.com
Wszelkie wymienione miejsca figurują bowiem na liście UNESCO , a także podróż do Chorwacji to wyjątkowa szansa, aby móc je zwiedzić.
Poza Chorwacją interesującą opcją na podróż jest Egipt - .

Jeśli szukasz zbliżonych danych na omawiany temat, to również rzuć okiem na lampa tylna led z kierunkowskazami analogiczne serwisy, które podnoszą tę tematykę.

Także ceniony ze wspaniałych plaży, znakomitej pogody oraz położenia bezpośrednio obok Morza Śródziemnego, Egipt słynie z niezwykłej kultury jak również doskonałego bogactwa zabytków. Do dziś są czasem prowadzone wykopaliska mające na celu uchylenie rąbka tajemnicy tego niesamowitego pradawnego miejsca. Wielu podróżników wysoce uwielbia również egipską kuchnię, możliwość podziwiania niespotykanych w Europie gatunków zwierząt, niezwykle rozwiniętą ofertę turystyczną bądź najróżniejsze atrakcje dla podróżników.

Zdecydowanie każdy chciałby mimo że raz zobaczyć pradawne egipskie piramidy, ozdobione szlachetnymi kamieniami rzeźby, mumie i najrozmaitsze słynne prastare artefakty. Z oczywistych przyczyn staroegipskie zabytki nie są absolutnie jedyne w tak bogatym miejscu, jak Egipt – poza sarkofagami można zobaczyć zabytki architektoniczne charakterystyczne dla kultury islamu jak chociażby meczety. Aby napotykać się chociaż raz z całkowicie innym światem, niewątpliwie dobrze udać się do Egiptu.

Ponadto warto wiedzieć, że zarówno Egipt, jak i Chorwacja last minute to ładne plaże , a także wspaniale rozwinięta atrakcje podlasia również dla Polaków – dużo osób z Polski jest częstymi bywalcami Chorwacji oraz Egipcie, , a także jest to uwzględniane w branży turystycznej. Szczególnie należy przyjrzeć się ofertom last minute, ponieważ można dzięki nim dostać autentyczną turystyczną okazję. Z pewnością warto brać pod uwagę także wiedzieć, że Chorwacja to dobre miejsce dla amatorów sportowego wypoczynku – aż 40 % zysku z turystyki pochodzi z usług ze sfery żeglarstwa.