Niezawodna i niezwykle solidna – firma Hyundai. Tak wygląda historia tej marki, jak wygląda w dzisiejszych czasach?


Pierwsze chwile firmy Hyundai rozpoczynają się już 1947 roku. Firma została stworzona przez Chung Ju-Younga, mimo ze w pierwszej kolejności był to koncern budowlany działający pod nazwą Hyundai Engeenering and Construction.
salon hyundai wrocław
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


Serwis wózków widłowych
Author: Bob Adams
Source: http://www.flickr.com


Na dawne czasy był to ogromny koncern budowlany w Korei Południowej. Dopiero w 1967 stworzono spółkę Hyundai Motor (akcesoria motocyklowe) Company, której niezwykle istotnym przedmiotem działalności została produkcja samochodów.


W firmie Hyundai brano pod uwagę, że wyłącznie współpraca z wpływowym partnerem pozwala na szybkie zaistnienie na konkurencyjnym rynku samochodów. Z tego więc względu, bezzwłocznie, bo już w kolejnym roku prosperowania firmy wymyślono współpracę z Fordem. Pierwszym autem skonstruowanym przez przedsiębiorstwo Hyundai był model Cortina. Współpraca była dobra, bo dotrwała aż do 1985 roku. W tym samym czasie przez ten czas, Hyundai pracował nad własnym modelem. Rezultaty były szybkie, bo już w 1974 roku w czasie targów motoryzacji w Turynie pokazano pierwszy samodzielny samochód – Hyundai Pony.


Na Stary Kontynent Hyundai wjeżdżał niezbyt szybko. Pierwszy raz w Europie ujawniono Hyundaia podczas wystawy samochodowej w Brukseli w 1989 roku. Zaś już na koniec tego roku, w Belgii i Holandii pojawiły się pierwsze przykłady Hyundaia. Pomimo tego dopiero w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Hyundai zaczął bardziej energicznie zjednywać sobie Europę. Następne wydarzenia potoczyły się już błyskawicznie, bo już w 1995 roku Europa została ogromnym rynkiem zbytu dla tej koreańskiej marki. Na początku tej dekady do największych importerów zalicza się Stany zjednoczone, Kanadę, ale i Polskę. Nieprzypadkowo w naszym kraju można spotkać wiele salonów i serwisów Hyndaia, jak salon hyundai Wrocław czy serwis hyundai Wrocław.


W dzisiejszych czasach samochody Hyundai ma już ugruntowanąpozycję na rynku motoryzacyjnym.
Koreańska firma zwraca uwagę jednak nie tylko na stan sprzedaży. Ciągle rozwija i dokonuje innowacji nad swoją gamę modeli, w jej asortymencie znajdziemy auta osobowe, modele terenowe, autobusy i pojazdy dostawcze.

Ten prezentowany tekst jest niesamowicie wciągający? Zatem patrz szczegóły, aby poznać jeszcze więcej informacji na omawiany temat.

Hyundai udoskonala także własne modele jeśli chodzi o bezawaryjność.

Tags: firmy, sprzedaż, jazdy, aut