Nie planujesz posiadać samochodu, gdyż dużo kosztuje. Nie chcesz jednak korzystać tylko z komunikacji publicznej. Co możesz zrobić?


Mówi się, że dziś należy posiadać własny pojazd, że to niezbędne, że bez takiego pojazdu jesteśmy bezsprzecznie jak bez ręki, że to niepraktyczne. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ utrzymanie samochodu ma wiele atutów.


Audi RS6
Author: FotoSleuth
Source: http://www.flickr.com
Nie należy zawsze korzystać z komunikacji miejskiej, można przecież jeśli tylko się ma chęć pojechać gdzieś własnym samochodem. To szczególnie dogodne zimą, kiedy śnieży, jest mroźno, a nie mamy ochotymarznąć na przystanku i czekać bardzo długo na autobus. No ale samochód to nie tylko zalety.

Samochód po pierwsze kosztuje, więc mnóstwo osób rezygnuje z jego kupna. Nawet nie chodzi o opłaty za ubezpieczenie, które trzeba kupić raz w roku. W końcu wlewanie paliwa, które z reguły jest drogie, to niezbyt dogodne rozwiązanie. Może i przyjdzie tego typu moment, że paliwo będzie naprawdę kosztowało mniej, ale to chyba trudne do realizacji. Przykład mamy nawet aktualnie, bo na początku 2015 roku paliwo naprawdę było tańsze, więc można było twierdzić, że jazda samochodem staje się bardziej opłacalna.

Niestety, kolejne miesiące 2015 roku mogą odwrócić ten trend, gdyż to jak kosztowne będzie paliwo zależy od wielu czynników – politycznych i gospodarczych. A przecież dochodzą naprawy, choć są one oczywiście zależne od tego, jak często zużywamy samochodu i jak wiekowy mamy samochód (klik!). Raczej jak korzystamy nieczęsto z samochodu to zrobimy mniej przeglądów u mechanika,chociaż to oczywiście zależy od naszego szczęścia. Niemniej, częsta jazda, szczególnie gdzieś daleko to zawsze ryzyko, że z samochodem coś się stanie. Jednocześnie, im starszy samochód, tym poważniejsze ryzyko kolejnych usterek, ponieważ samochód, podobnie jak organizm zaczyna powoli szwankować. Z każdym więc roku może być coraz gorzej.


Cóż więc zrobić, ktoś zapyta? Czy jeśli nie potrzebujemy auta elektryczne - (samochody elektryczne) to jesteśmy skazani na komunikację publiczną? Otóż nie, wiemy że funkcjonują wypożyczalnie samochodów, więc jak naprawdę pragniemy samochodu, to bez problemu możemy je wypożyczyć. Jeszcze niedawno taki pomysł nie był zbyt popularny w Polsce, obecnie zaś czerpie z niego znacznie więcej ludzi.

Tags: samochody, auta, wypożyczalnia