Nie daj się początkowym oznakom depresji, przekonaj się jak z nią walczyć. Zobacz, co można zrobić


Jak jest idealne lato to nie ma co narzekać na zbyt dużą ilość słońca, gorzej jak przychodzi okres jesienno-zimowy, bo wtedy rozpoczyna się powolny spadek nastroju. Niekiedy nie jest jakiś wolny tylko spada na łeb na szyję, niczym ciśnienie atmosferyczne. Popadamy więc w przygnębienie, w coraz potężniejszą niechęć do wszystkiego, na nic nie mam ochoty, a nasze życie jawi nam się coraz bardziej jako cierpienie.

smutek
Author: Oliver Vogler
Source: http://www.flickr.com
Jeśli aż do tego dojdzie, to warto się zastanowić czy nie doświadczamy pierwszych oznak depresji. Ta nieprzyjemna choroba dotyka coraz większej ilości osób i jest bardzo groźna dla zdrowia, a nawet życia. Nierzadko osoby z głęboką depresją targają się na swoje życie. Wiadomo, już takie skrajne przypadki występują znacznie rzadziej niż spokojna odmiana depresji, mimo to warto od razu zauważyć jej pierwsze oznaki, ażeby można było odpowiednio zainterweniować. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że zwykłe oznaki smutku to coś zwyczajnego. Zamiast je tłumić trzeba je akceptować. Ciężko jednocześnie obecnie zgadzać się na smutek, bo wszędzie mamy być szczęśliwi, “happy”, jak wyśpiewuje popularny muzyk Pharell Williams. Miejmy na uwadze więc, że każdy z nas doświadcza przygnębienia i nie jest od razu depresja.Jak więc odróżnić normalny smutek od pierwszych symptomów depresji? To proste. Depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to oznacza, że nie mamy siły do żadnych działań, nie potrafimy podnieść się z łóżka i są to objawy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, możemy powiedzieć obrazowo, a dotknięty nią człowiek odsuwa się od swojego dotychczasowego funkcjonowania, a nawet zaprzestaje wychodzić z domu. Jak poradzić sobie z depresją? Do łagodnych odmian najkorzystniej stosować naturalne sposoby. Bardzo dobrze działa specjalna lampa, kiedy niedobór światła jest tak duży, że mamy wszystkiego dosyć.

Zainteresowała Cię opisywana kwestia? Poznaj zatem poza tym ten ważny link - to również bardzo użyteczne źródło informacji.


Leczenie depresji światłem jest wspaniałym sposobem na poprawę humoru i już parę tych naświetleń zapewnia rezultaty (tutaj pełna oferta). W przypadku jednakże, jak jest bardzo źle najlepiej zgłosić się do psychologa albo psychiatry. Być może przez jakiś czas będziemy zmuszeni uczęszczać na psychoterapię i przyjmować jednocześnie odpowiednie lekarstwa. W okresie takiej terapii wielu lekarzy poleca aktywność dodatkową, czyli zmuszanie się do biegania czy chodzenia i właśnie leczenie depresji specjalną lampą.

Tags: choroba, łóżko, smutek, symptomy