Nic tak nie odpręża jak życiowa pasja


Mówi się, że każdy ma jakieś hobby. Posiadanie swojej pasji, ukochanego zajęcia, pozwala na regenerację po ciężkich godzinach spędzonych w pracy, w taki sposób, jaki lubimy najbardziej.
Ustronie Morskie - plaża
Author: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com


Odkrywając swoje hobby łatwiej jest nam się wyluzować, zrelaksować i znaleźć ukojenie.


Coraz częściej wybieramy spędzanie wolnego czasu na świeżutkim, lekkim powietrzu. To oczywiście bardzo dobra decyzja, ponieważ doładowujemy tlenem nasz procesorek, jakim jest mózg i umożliwiamy mu tym samym pełną regenerację. Ostatnimi czasy niezwykłą popularność wśród sportów uprawianych na dworzu zdobyło jeździectwo (patrz szczegóły). Dawniej uważano, że jest to zabawa rezerwowana dla najbogatszych, jednak dziś wszyscy mogą zapisać się do klubu jeździeckiego, lub odwiedzić stajnię i spytać o możliwość krótkiej wycieczki. Jeździectwo (łącze) nie tylko dobrze działa na dotlenienie mózgu, ale też na... kręgosłup! Pokonując drogę dosiadając uroczego konia musimy trzymać konkretną postawę, aby długonogie zwierzę z nami współpracowało. Tym samym przez całą przejażdżkę jesteśmy wyprostowani, a nasz kręgosłup nie jest obciążony przez nieprawidłowe ułożenie. Sport to zdrowie, zarówno w przypadku jeździectwa, jak i piłki nożnej, biegania, czy badmintona. Znalezienie swojej pasji korespondującej z aktywnością fizyczną nie tylko działa na naszą kondycję, lecz również na umysł, ponieważ wykonując swoje ulubione czynności i w pełni oddając się hobby dużo prościej nam odprężyć się i pozwolić na chwilę zapomnienia o codziennych obowiązkach.
Bez względu na wiek musimy dbać o to, żeby znaleźć metodę na wyładowanie napięcia zgromadzonego ze względu na nasze obowiązki. Najprościej robić to właśnie oddając się swojej pasji. Człowiek bez niej byłby przecież nudny...

Tags: relaks, sport, golf, stres, hobby