Nauka jazdy na wierzchowcu - przygotowania do pierwszej lekcji


Tak więc gratuluję! Zdecydowałeś się na pierwsze zajęcia jazdy konnej. Nabierzesz nowiuteńkich umiejętności, a o ile lekcja ci się spodoba — zyskasz nowe hobby.


Przygotuj się na poznanie mnóstwa fascynujących ludzi, zyskanie nowych przyjaciół jak też masę dobrej zabawy.
Warsztaty, robienie chleba
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Jednakże prawdopodobnie przed pierwszą lekcją będziesz troszkę poddenerwowany.

Aby przeczytać następny frapujący najnowszy tekst na ten temat, wejdź w widoczny link — pod nim wyszukasz sporo ciekawostek.

Nie wiesz jeszcze jak wyglądają lekcje, prawdopodobnie masz wątpliwości. Niżej parę wskazówek, które pomogą ci przygotować się do pierwszych zajęć tak, abyś mógł z nich czerpać tylko radość. Zanim zapiszesz się na lekcję, odwiedź stajnię w jakiej będziesz się uczyć. Nauka jazdy konnej w każdej ze stajni może wyglądać troszkę inaczej. Po pierwsze skup się na pierwszym odczuciu: czy w stajni jest ład, sporo światła, miły zapach (miast zapach amoniaku i zaduchu)? Czy koniki są spokojne, dżokeje roześmiani? Nie mając praktyki w jeździe konnej zwyczajnie zdaj się na intuicję — jeżeli spostrzegasz, że wierzchowce stoją zapuszczone po kolana, to zwyczajnie odejdź z tej stajni poszukaj innej.


fotele
Author: Artur Potosi
Source: http://www.flickr.com


Spytaj o uprawnienia instruktorskie — nie może cię uczyć ktoś, kto się na tym nie zna. Jeżeli w dostrzegalnym miejscu wisi tablica informująca, iż ośrodek jeździecki jest poświadczany przez PZJ, wówczas możesz być spokojny. Dobra stajnia dobierze ci konia do twojego wzrostu czy wagi. Na pewno nie dostaniesz konia nerwowego, ale starego wyjadacza, który świetnie zna swoją prace a także jest bardzo spokojny — o to się nie ambarasuj. Załóż wygodne rzeczy, których raczej ci nie żal utracić.
Ponieważ nie posiadasz jeszcze żadnego oprzyrządowania, powinieneś go zaimprowizować. Pamiętaj, aby unikać wkładania jasnych ciuchów — w stajni nie trudno o pobrudzenie się.

Tags: wygląd, gra, żel, sposób