Największe atrakcje jednego z najwspanialszych zakątków naszego kraju czyli Podlasia.


Nasz kraj ma dużo wspaniałych miejsc na wypoczynek. O Bałtyku, Mazurach czy górach słyszał chyba każdy, lecz tak samo urocze, chociaż znacznie mniej popularne miejsca są w pozostałych rejonach kraju.


wypoczynek na podlasiu
Source: pixabay.com
Doskonałym przykładem tego typu regionu jest Podlasie, zlokalizowane na południowy wschodzie kraju. Województwo podlaskie, bo właśnie tak będzie się nazywać administracyjny obszar Podlasia, to jedno z najmniej licznych województw, aktualnie mieszka w nim około miliona dwustu mieszkańców. Największym skarbem Podlasia są przepiękne, naturalne krajobrazy, lasy, rzeki i jeziora.

Przyroda na Podlasiu zawsze była i nadal jest na pierwszym miejscu. Na Podlasiu znajdują się cztery parki narodowe, z jakich Biebrzański jest największy w kraju.

Wiele ludzi poszukuje fascynujących faktów na ten temat problem. Dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzić nasz serwis. Naprawdę warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

Tereny te są również doceniane za granicami, Park w Białowieży już w latach siedemdziesiątych został wpisany na listę Dziedzictwa Światowego. Taka wspaniała przyroda jest nie tylko powodem do dumy, ale także jest magnesem przyciągającym urlopowiczów do tego przepięknego zakątka - oferta noclegów na Podlasiu.

Bez wątpienia największą atrakcją województwa podlaskiego jest przyroda, w wielu przypadkach są to rejony niezniszczone przez człowieka, pełne bujnej roślinności i zwierzyny. I właśnie ta przyroda zaczyna przyciągać coraz większą liczbę turystów, chcących odpocząć od zgiełk i gwaru miast i odpocząć w naprawdę spokojnie. Podlasie można zwiedzać na różne sposoby. Niezliczona liczba rowerowych ścieżek zachęca wręcz do takiej formy aktywności, lecz jeżeli ktoś lubi wodę, to może też skorzystać z wielu przepięknych tras kajakowych.


podlasie
Author: sszdl
Source: http://www.flickr.com
Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom turystów bardzo dynamicznie rozrasta się w tym rejonie baza noclegowa. Noclegi podlaskie to przede wszystkim duża liczna prywatnych kwater w niewielkich miasteczkach, gdzie da się poczuć prawdziwy klimat tego wspaniałego miejsca. Ale ostatnio powstają coraz liczniejsze domy wczasowe i pensjonaty, przeznaczone dla nieco bardziej wymagających klientów, oczekujących lepszego standardu.

Tags: pensjonaty, Noclegi podlaskie, domy wczasowe