Nadchodzą zimne dni – czy dobrze zadbałeś o swój samochód? Przeczytaj, na co trzeba zwrócić uwagę przed zimą


W dzisiejszych czasach w Rzeczypospiltej Polskiej spora część ludzi przemieszcza się autami. Owszem komunikacja miejska ma się dobrze – wielu ludzi z niej korzysta. Ponadto – z ochotą korzystałoby więcej (autobusy w ciągu dnia są często wypełnione po brzegi). Należy jednak wprost rzec – mimo wszystko na drogach jest ogromna liczba samochodów. I każdego dnia przybywa więcej.

opona
Author: iStock
Source: iStock
Miasta w godzinach szczytu stoją. To wina tak ogromnej liczby aut. Dzisiaj w wielu domach nasi rodacy posiadają po dwa, zdarza się nawet, iż po trzy, samochody. I nie zamierzają z nich rezygnować, ponadto – nabywają nowe. Na rodzimych szosach jest więc niezwykle wiele pojazdów, a to znaczy, że należy troszczyć się i od szosy, i o same samochody. Jedynie to zapewni bezpieczeństwo milionów ludzi, którzy co dnia wsiadają do swoich Fordów, Fiatów, Peugeotów czy BMW. Na co warto zwrócić uwagę, by podróżowało się bezpiecznie? Rzecz oczywista opony. To dzięki nim auto - sprawdź dywaniki przeciwślizgowe ma odpowiednią przyczepność. Należy zatem mieć w pamięci, że dobre koła (odpowiedniej wielkości felgi oraz zdrowe opony) to podstawa.

Zaabsorbował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to kliknij ten link - to bardzo wciągająca treść (https://intrader.pl/kola-zebate/316-kola-zebate-fazator-kolo-zmiennych-faz-06f109088j-20-tsi-fsi.html), która też okaże się warta Twojej uwagi.

Dwa razy do roku (przed i po zimie) należy zatem zajechać do zakładu oponiarskiego i zadbać o ową podstawę.Wymiana opon nie przebiega długo i - co często jest dla wielu istotna – nie należy do drogich (opony wymiana). Aby się o tym przekonać, starczy zajrzeć do pierwszego napotkanego mechanika lub sprawdzić w Internecie (na przykład – jesteście mieszkańcami Szczecina?; wprowadźcie ‘wymiana opon Szczecin’ i obejrzyjcie strony internetowe, które się wyświetlają).wymiana opon
Author: Frank Weber
Source: http://www.flickr.com
Są zakłady, które oferują nawet przechowywanie kół, co oznacza, że można wymienić letnie i zmagazynować je w warsztacie, aż minie zima (a później zrobić podmianę z zimowymi). Czy należy już pomyśleć o wymianie? Jeżeli za oknem pada deszcz, temperatura się obniża, tak. Rzesza Polaków już na początku listopada spotyka się z mechanikami . Jeżeli zatem nie zamierzacie stać w kolejkach, gdy spadnie pierwszy śnieżny puch i ludzie przypomną sobie o zmianie opon na te właściwe, rozważcie tę kwestię już teraz.

Tags: samochód, pojazd, felga, mechanicy