Na jakie sprawy mieć baczenie kupując zabawki dla najmłodszych?


Zabawa wypełnia sporą część życia dziecka, szczególnie w pierwszych latach jego rozwoju. To źródło ogromnej uciechy, ale również idealna okazja do nauki oraz opanowania nowych zdolności, koniecznych w codziennym życiu. Szczególnie przydatne w owym przedsięwzięciu są zabawki edukacyjne. Na pierwszą zabawkę edukacyjną, często barwną, bezpieczna, wykonaną interesujących tkanin ”książeczkę” możemy się zdecydować już w pierwszym roku życia bobasa.
lego
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Kiedy nasz Skarb podrośnie, możemy pokusić się o kolorowe klocki. Wielkim powodzeniem cieszą się klocki Lego Duplo. Duplo, to seria dedykowana maluchom dopiero zaczynającym swoją interesującą przygodę z klockami Lego.

Czy zaciekawił Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to idź dalej stomatologia dziecięca warszawa wilanów i przeglądnij tam kolejne zajmujące wątki. Nie zwlekaj!

Wszystkie zestawy składają się z łatwych do utrzymania w małej rączce, kolorowych elementów, które pozwalają łatwo wymyślać swój własny świat Lego. Duplo wymyślone zostało dla dzieci pomiędzy pierwszym, a czwartym rokiem życia. Znajdziemy zestawy z podwodnym zamkiem Arielki, jak i ”mój pierwszy pociąg”- -> więcej.

Zabawa klockami Duplo buduje wyobraźnię przestrzenną i potrafi okazać się nadzwyczajnie emocjonująca, szczególnie jeśli, budowla zyska uznanie dorosłych. Takie zabawki pomagają naszym dzieciom w poznawaniu świata: dźwięków, kolorów, w doskonaleniu zdolności manualnych oraz wyobraźni. Prawdą jest niestety, że zabawki, których jedynym istotnym walorem jest to, iż są ładne w nadchodzących dniach wylądują w kącie.Z jakiej przyczyny, tak wielu rodziców nie wykorzystuje wrodzonej ciekawości dzieci, po to by podarować im w odpowiednim momencie przygotowanie o otaczającym świecie? Dzieci już od najmłodszych lat zgłaszają swoje potrzeby rozwoju fizycznego oraz umysłowego. Szukając zabawek dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom podejmujemy decyzję o ich umiejętnościach w dalszym życiu- przeczytać tutaj.


kolekcja klocków Lego Star Wars
Author: Brian Neudorff
Source: http://www.flickr.com
Dziecko , które spędza długie godziny przed telewizorem czy monitorem nie będzie miało chęci na uczestnictwo i pokazanie swoich atutów w dorosłym życiu. Zamiast aktywności fizycznej sięgnie po grę komputerową. Sięgając zabawkę edukacyjną, możemy zadbać o odpowiedni rozwój intelektualny malucha, budząc w nim jednocześnie ogromną ciekawość świata.

Tags: dzieci, pociecha, maluszek, Skarb