Na jakie dolegliwości pomaga olej arganowy? Dlaczego korzystnie go stosować Jakiego rodzaju ma zalety?


olejek arganowy to jeden z droższych i popularnych olejów na świecie. Wytwarza się go z owoców żelaznej arganii, a do produkcji jednego litra oleju tłoczonego na zimno trzeba zużyć aż 30-35 kg
mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.comMożemy wyróżnić dwa rodzaje takiego oleju - spożywczy oraz kosmetyczny. Jeden z nich tworzy się z prażonych nasion arganowego drzewa, najbardziej często ma ciemnozłoty kolor, a także ciekawy orzechowy smak. Drugi z nich stosowany w kosmetyce, tworzy się z nasion nieprażonych, jest dużo jaśniejszy. Olej arganowy popularny jest w Maroku od bardzo dawna, od ponad 1000 lat - pomocna strona, warto zajrzeć.


Jest naprawdę bogaty w wartościowe kwasy tłuszczowe, ale również witaminę E, tak więc jego wpływ na cerę będzie obejmować walkę z suchością, jak i szorstkością, ale też zmniejsza blizny czy zmarszczki. Kiedy jest przyjmowany doustnie to znacząco obniża poziom szkodliwego cholesterolu, poprawia krążenie i oraz wzmacnia system odpornościowy. Olej arganowy jest tłoczony na zimno, a to po to by zachować najbardziej ważne właściwości orzechów - strona tutaj.


Niektórzy producenci robią to troszkę inaczej, a więc tłoczą z uprażonych orzeszków. Z jednej strony poprawia to walory aromatyczne (dobry artykuł od organique.pl), ale z drugiej strony niszczy część aktywnych, korzystnych dla zdrowia substancji.

Spojrzyj na opublikowany (https://optegra.com.pl/Choroby-oczu/Choroby-oczu/Diagnostyka/Angiografia-fluoresceinowa) tekst, a na pewno niezwykle Cię zaintryguje, gdyż znajdziesz tam ważne informacje odnoszące się do tego tematu.

Każdy powinien stosować tego typu olejek, ma idealne właściwości.
Znajdują się w jego w składzie tego typu substancje jak stygmasterol, tirukallo i witamina E, jakie regenerują naskórek, polepszają kondycję komórek, dodatkowo olejek taki ma przeciwzapalne właściwości, jakie ochraniają skórę przed oraz po opalaniu.

Zaintrygowały Cię opisy zawarte w naszym tekście? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej (http://www.atomrtg.pl/) analogiczne informacje, dotyczące tego sektora. Przejdź do kolejnej strony.

To wszystko sprawia, że jest to olejek godny uwagi, jakiego stosowanie poprawia nasze zdrowie.

Tags: aromat, cholesterol, olej, witamina