Na czym polega triathlon? Jakie są przepisy które odnoszą się do tej dziedziny sportu?


Triathlon to bardzo popularna dyscyplina sportowa, która jest kombinacją trzech dyscyplin, takich jak pływanie, kolarstwo i bieganie. Tak więc, zawodnik najpierw płynie, w dalszej kolejności wsiada na rower, a na samym końcu biegnie.
Triathlon jest typowym sportem indywidualnym, a zwycięzcą jest zawodnik z najlepszym czasem. Jednak, jak start odbył się ze wspólnego startu, to wygrywa ten, który pierwszy dobiega do mety. Uczestnicy triathlonu pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z zewnętrznej pomocy, oczywiście do takiej pomocy nie zaliczają się wolontariusze, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie żywności podczas zawodów. Zabronione są taktyki zespołowe, na przykład polegające na tym, że w czasie jazdy rowerem można zmniejszyć opór powietrza. Zawodnik nie powinien stosować butelek szklanych, a również sprzętu elektronicznego, za wyjątkiem zegarka.
Uczestnik zawodów nie powinien robić niczego, co może stanowić zagrożenie dla siebie oraz pozostałych uczestników.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci kolejny tekst na podobny temat. Sądzimy, że sprostamy Twoim oczekiwaniom. Kliknij w link - tam oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie.

Jednakże powinniśmy wiedzieć, iż każda tego typu impreza rządzi się troszkę zmodyfikowanymi regułami, które są zawarte w danym regulaminie. Jest tak dlatego, że każde zawody są inne, to znaczy inna jest trasa, ukształtowanie terenu lub pora roku. Zdecydowana większość złamań przepisów wiążę się z kosztownymi karami czasowymi, od jednej do dwunastu minut, ale i to
trening
Author: dan veal
Source: http://www.flickr.com
zależy od różnorodnych czynników, takich jak waga naruszenia przepisów oraz długość wyścigu. Każdy z zawodników musi bardzo solidnie przygotowywać się do danych zawodów, gdyż są one bardzo wymagające. Z nimi Ci się uda.

Czy prezentowany artykuł Cię zaciekawił? W takim przypadku zobacz inny polecany serwis laser na kolano, który również ma interesujące materiały.Każdy z zawodników ma odmienny sposób na plan treningowy triathlon, od tego bardzo dużo zależy, czy zawodnik będzie odpowiednio przygotowany do zawodów a może jednak nie trafi z przygotowaniem lub będzie zbyt przemęczony treningami. By najkorzystniej wypaść należy więc właściwie opracować plan treningowy i trzymać się go z konsekwencją. To niezbędne, ażeby zwiększyć swoje możliwości na uzyskanie najlepszego rezultatu. W każdej sportowej dziedzinie, również w triathlonie, są uczestnicy mający miano faworytów, ale mniej znani uczestnicy zawodów dzięki konsekwentnemu podejściu do treningów mogą uzyskać naprawdę wiele. Jak widać więc jest to bardzo ważne.

Tags: rower, sport, trening